Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

DOĞA BİLİNCİNİ AŞILAMA ve JEOPARK EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI
Eklenme : 31.03.2017   -   Okunma : 1057

Kızılcahamam Belediyesi Jeopark Koordinasyon Merkezi tarafından‘ DOĞA BİLİNCİNİ AŞILAMA ve JEOPARK EĞİTİMİ’ verildi.

Kızılcahamam Belediyesi Jeopark Koordinasyon Merkezi tarafından ve Kızılcahamam Belediyesi AB ve Jeopark Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Ali İhsan Kayabaşıoğlu ‘nun anlatımları ile her düzenli olarak verilen ‘DOĞA BİLİNCİNİ AŞILAMA ve JEOPARK EĞİTİMİ’ bu yılda ilçemiz orta ve lise düzeyindeki 5. Sınıf ile 9. Sınıf öğrencilerine verilmiştir.

‘DOĞA BİLİNCİNİ AŞILAMA ve JEOPARK EĞİTİMİ’ nin verilmesindeki temel unsur, ilçemize yaşayan öğrencilerimize yaşadıkları bölge hakkında bilgilendirmek, onlara Doğayı sevdirmek, Kızılcahamam Belediyesi tarafından yürütülen Jeopark Projesinin kapsamında ve Jeopark projesinin amacı olan bizden önceki nesillerin bize bırakmış olduğu jeolojik ve kültürel mirasın korunarak bir sonraki nesillere aktarılmasını sağlamaktır.

Belediye Başkanı Muhittin Güney bu eğitimlerin, öğrencilerimizin Doğa sevgisini aşılanmasına, yaşadıkları bölge hakkında tarihi, kültürel ve jeolojik yapı olarak katkıda bulunmak için yapıldığını dile getirdi ve bu tip eğitimlerin önümüzdeki eğitim öğretim yıllarında daha kapsamlı bir şekilde yapılacağını belirterek, tüm öğrencilerimize derslerinde başarılar diledi.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ