Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

BAŞKANIMIZ MUHİTTİN GÜNEY’DEN TURİZM HAFTASI MESAJI
Eklenme : 17.04.2017   -   Okunma : 1461

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Her yıl 15-22 Nisan tarihlerinde kutlanan Turizm Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Her yıl 15-22 Nisan tarihlerinde kutlanan Turizm Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkanımız Muhitti Güney Mesajında ;

“Ülkemiz genelinde 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası hepimize hayırlı olsun” diyerek, konuşmasına şöyle devam etti.

“Tarihi, kültürel mirası ve doğal güzellikleriyle adeta bir açık hava müzesi olan Kızılcahamam, güçlü bir turizm markasıdır.

Kızılcahamam, adını toprağının kırmızı oluşundan ve bölgemizde oldukça yoğun olan hamamlarından almıştır.

Türkiye’nin Termal Cenneti olarak bilinen ilçemiz, soğuksu milli parkı içerisinde asırlık çam ağaçlarının yoğunluğunda cennet bahçesinden bir yer olarak bilinmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk İlçemiz halkına ithafen, “Kızılcahamamlılar bu cennet yurt köşesinde Mutlusunuz” ibaresini kullanmıştır.

İlçemizin tarihi, kültürel ve turistik değerlere sahip olduğu Roma Hamamı, Başköy Kalesi, Alicin Manastırı, Mahkeme Ağacin Kiliseleri, Beşkonak Fosil Yatakları, Gelin Kayası, Oruç Gazi ve Kırmızı Ebe Türbeleri, Horasan Gazi Hazretleri Türbesi, Tarihi Beylik Köprüsü, Ankara Savaşının yapıldığı Yıldırım Bölgesi, Karagöl, Uzundere, Hıdırlar, Salın, Zindan Yaylaları, Selçuklu Eserleri, Fosil Orman, Kara Akbaba ve Seyhamamı Bölgeleri İnsanları Kaynaştıran En Kuvvetli Sevgi Bağı olacaktır.

Kızılcahamam Ankara’nın turizm zenginliği bakımından ilk sırada yer alan ilçesidir. Bizler bu bölgelerin yollarını ve konaklama tesislerini daha zengin, daha kullanılabilir mekanlar haline getirerek, bölgelerimizi gezmeye gelen turistlere; ulaşım, rahatlık ve temizlik konforu yaşatacağız.

Turistin Milleti Değil, Memnuniyeti Önemlidir sloganı ile yola çıktık. İlçemizde tüm Termal Kaplıca Tesislerimizi gözden geçirerek insanlarımızın memnuniyetlerine önem gösterme çabasında olacağız. İlçemize gelen misafirlerimiz ilçemizden ayrılmak istemeyecekler, ayrıldıkları zaman tekrar ne zaman geleceklerinin planlarını yapacaklardır” dedi.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ