Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

BAŞKANIMIZ, KUTLU DOĞUM PROGRAMINA KATILDI
Eklenme : 18.04.2017   -   Okunma : 1022

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Kızılcahamam Müftülüğü tarafından Düzenlenen Kutlu Doğum programına katıldı.

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Kızılcahamam Müftülüğü tarafından Düzenlenen Kutlu Doğum programına katıldı.

Kızılcahamam Müftülüğü tarafından hazırlanan “Hz. Peygamber ve Güven” konulu Kutlu Doğum programı bugün Çam Otel’de yapıldı

Programa İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin İlhan, İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş, Emniyet Müdürü Erol Dağdelen, Ak Parti İlçe Başkanı Sefa Yıldırım, Din görevlileri, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Kur’an-ı Kerim Tilavetiyle başlayan programda konuşan Belediye Başkanımız Muhittin Güney; Bizler iyiyi kötüden ayırt etmeyi, birbirimizi sevmeyi, paylaşmayı, yardımlaşmayı, ahlakın güzelliklerini, dürüstlüğü, doğruluğu, erdemli olmayı, hoşgörünün en mükemmelini, insana saygının en yücesini, şefkat ve merhametin sınır tanımayan boyutunu, adaletin en güzel tatbikatını, kısacası her şeyin en iyisini ve en güzelini, peygamberimiz Hz. Muhammed'den öğrendik.

Hayatımızı anlamlı kılan değerlerimizi, dünya ve ahiret dengesini, insan onuruna uyan yaşama sanatını bizlere hep o gösterdi.

O, bize hayat verecek şeylere çağırmıştı. O bize sevgi ve barış dini olan islamı tebliğ etmişti. Bir cahiliye toplumundan medeni bir millet oluşturmanın sırlarını öğretmişti.

İnsanların birbirini göz kırpmadan boğazladığı bir dönemde barış içersinde yaşamanın yollarını insanlığa sunmuştu. Birbirine düşman olan toplulukları, grupları, kabileleri kardeş yapmış, yüreklere çökmüş kin ve nefret tohumlarının yerini sevgi ve hoşgörü duygularını ekmişti.Bütün dünyaya hak ve adaleti öğreten, gerçek insanlığı gönüllere kazıyan, İslamı anlatan sevgili Peygamberimiz (s.a.v) eşsiz örnek ve önder olarak daima kalbimizdedir. Bu bakımdan ondan uzak kalmak, onun sünnetini terk etmek , O’nun rahmet ve müjdesine koşmamak , bir müslüman için felaketlerin en büyüğüdür. Çünkü rahmetin adıdır O. Müjdenin adıdır O. Merhametin adıdır O. Kardeşliğin adıdır O.

 ‘’Ben lanet edici olarak değil, rahmet olarak gönderildim’’

‘’Ben ancak, güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim‘’ buyuran ALLAH Rasulünü,Yüce Rabbimiz Kur’an-ı Kerim'de şöyle tasdik eder:

 ‘Hiç şüphesiz güzel bir ahlak üzerinesin sen’

O, ALLAH’ın öyle bir resulüdür ki , O’nun örnek ahlakı; günler, aylar, seneler geçse de eskimeyecek ve bütün insanlara tek örnek ve önder olarak ebediyen yaşayacaktır. O sadece bir kavme veya millete değil bütün insanlığa peygamber olarak gönderilmiştir.

Hayatın gayesinin yaratılışın mânâsının silindiği, yok olduğu her şeyin mânâsız olduğu başıboşluk ve hüzün örtülerine büründüğü 21. yy insanı; maddi anlamda çağlar atlayıp bütün ihtiyaçlarını karşılamış ama ruhunu paslandırmış ve çürütmüştür.

NE MUTLU ONU TANIYANLARA

NE MUTLU ONU OKUYUP YAŞAYANLARA…

İşte bu yıl da kutladığımız , Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed (SAV)’in kutlu doğumunun , cennet vatanımızın huzur ve mutluluğuna, necip milletimizin birlik ve beraberliğine, insanlarımızın samimi kardeşliğine , bütün insanlığın hidayetine, Müslümanların da peygamber ahlâkına ve yaşantısına yönelmesine vesile olması dilekleriyle sözlerimi bitirirken, bu güzel programı düzenleyen ilçe müftülüğümüze ve katılan siz değerli konuklarımıza teşekkür ederim.

Hepimizin kutlu doğum haftası güzellikler getirsin.  ALLAH’a emanet olun” dedi

Konuşmaların ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Eğitimi Daire Başkanı Dr. Fatih Kurt tarafından Peygamber Efendimiz (S.A.V.) ve Güven konulu konferans verildi. Program Kızılcahamam Müftülüğü  İlahi Grubu tarafından verilen konser ile sona erdi.

 

 

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ