Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

15 TEMMUZ ŞEHİDİMİZ LÜTFİ GÜLŞEN’İN ADI OKULDA YAŞATILACAK
Eklenme : 9.05.2017   -   Okunma : 2710

Şehit Lütfi Gülşen Anaokulu isim değişikliği töreninde 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önüne yapılan bombalı saldırıda şehit

                        15 TEMMUZ ŞEHİDİMİZ LÜTFİ GÜLŞEN’İN ADI OKULDA YAŞATILACAK

Şehit Lütfi Gülşen Anaokulu isim değişikliği töreninde 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önüne yapılan bombalı saldırıda şehit düşen Lütfi Gülşen anıldı.

Şehit Lütfi Gülşen Anaokulu isim değişikliği töreni, 9 Mayıs Salı günü  gerçekleştirildi. 15 Temmuz 2016 gecesi darbe girişimi sırasında şehit düşen Lütfi Gülşen’in isminin verildiği Şehit Lütfi Gülşen Anaokulundaki törene; Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Etimesgut Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Satılmış, Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, Kızılcahamam İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş, Şube Müdürü Enver Aydıner, Etimesgut Müftülüğü Şube Müdürü Günay Özer, şehidin ailesi, okul müdürleri, öğretmenler katıldı.

Program, Şehit Lütfi Gülşen anısına hazırlanan ‘Şehit Köşesi’nin açılması ve dua okunması ile başladı.

Etimesgut ilçesi Eryaman Mahallesi Şehit Lütfi Gülşen Anaokulu bahçesinde devam eden program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Şehit Lütfi Gülşen Anaokulu Müdürü Bengü Sezer yaptığı açış konuşmasında; 15 Temmuz’da düzenlenen hain darbe girişiminin sadece devlete değil, milli iradeye de yapıldığına değinerek bayrağa, ezana, devlete, hak ve özgürlüklere kasteden bu alçak girişimin, milletin kahramanca savunması ile püskürtüldüğünü ifade etti.

 “Bu kanlı gecede vatan uğruna, güzel yarınlar adına canı pahasına Al bayrağıyla direnişe katılan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Şehit Lütfi Gülşen’ in okulumuza isminin verilmesinin gururunu yaşıyoruz.”dedi.

Şehit Lütfi Gülşen’in oğlu Metehan Gülşen konuşmasına, okula babasının isminin verilmesiyle gururlandıklarını, 15 Temmuz gecesi üç şehit veren Gülşen ailesi için önemli bir güm olduğunu belirterek başladı. Gülşen, “O kara gecede vatan, bayrak söz konusu olduğunda ardına bile bakmadan meydana inenlerin, gözünü kırpmadan kurşunlara siper olup şehit olanların adını yaşatmanın haklı gururunu yaşıyoruz.” dedi.

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Kur’an-ı Kerim’de geçen “Allah yolunda öldürülenlere de ölü demeyin. Onlar diridir ama siz anlamazsınız.” ayetini hatırlatarak  şehitliğin kutsal bir mertebe olduğunu dile getirdi.

“Gülşen ailesinden 15 Temmuz gecesinde bu vatan için üç şehit verildi.”

Başkanımız, aynı gecede Gülşen ailesinden bu vatan için 15 Temmuz gecesinde üç şehit verildiğini, bu haberi aldıklarında şehit ailesinin çok metanetli davrandıklarını söyleyerek “Onlar bizim vatanımız için, bayrağımız için şehit oldular. Şunu unutmamalıyız ki 15 Temmuz darbe girişimi bu ülkeye yapılan en haince girişimdir. 15 Temmuz’da milletin vergileriyle alınmış milletin topunu, tüfeğini, kurşununu kullanarak yine milleti vurmaya çalıştılar. Allah bize bir daha bu acıları yaşatmasın.” dedi.

Şehit Lütfi Gülşen’i ve 15 Temmuz’u konu alan sinevizyon gösteriminin ardından 15 Temmuz Şehidi Lütfi Gülşen’in ailesine plaket takdimi ile program sona erdi.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ