Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

‘DOĞAMIZI SEVİYORUZ, DOĞAMIZI KORUYORUZ, DOĞA KORUMA ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ
Eklenme : 23.05.2017   -   Okunma : 1612

Doğa Bilincini Aşılama ve Jeopark Eğitimleri ilçemizde orta okul 5.sınıf ve lise 9. Sınıflara verilmektedir.

Kızılcahamam Belediyesi Jeoaprk Koordinasyon Merkezi olarak 2010 yılından itibaren her eğitim öğretim yılında düzenli olarak gerçekleştirilen, Doğa Bilincini Aşılama ve Jeopark Eğitimleri ilçemizde orta okul 5.sınıf ve lise 9. Sınıflara verilmektedir. Doğa Bilincini Aşılama ve Jeopark Eğitimlerinin esas amacı olan bizden önceki nesillerden bize miras kalan doğal güzelliklerimizin ve jeolojik değerlerimizin bir sonraki nesillere aktarılmasını sağlamaktır.

Bu eğitimlerin amacına ulaşması ve Genç nesillerimize Doğa Sevgisinin yanı sıra Doğanın insan hayatındaki önemini öğrencilerimize benimsetmek amacı ile Güvem bölgesinde bulunan Karagöl Jeositi etrafında, Temiz Bir Gelecek İçin Temiz Bir Doğa sloganı ile bölge temizliği yapıldı, Doğa harikası olan temiz havası eşsiz güzelliği ile dikkat çeken Karagöl jeositi etrafında bilinçsiz bir şekilde Doğaya bırakılan atıklar toplanarak temizlenmiş oldu.

 Yapılan bu etkinliğe Kızılcahamam İmam Hatip, Çağatay, Perihan Erdoğan ve Orhan Gazi Orta Okulu 5. ve 6. Sınıflarının duyarlı öğrencileri ile öğretmenleri katıldılar. Etkiliği düzenleyip koordine eden Kızılcahamam Belediyesi Jeopark Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Ali İhsan Kayabaşıoğlu yapmış olduğu açıklamada Kızılcahamam Belediyesi Jeopark Koordinasyon Merkezi olarak yapmış olduğumuz etkinliklerde ve eğitimlerde bu günün küçükleri yarının büyükleri olan çocuklarımıza Doğa Bilincini Aşılamanın yanı sıra yeni nesillere yaşadıkları bölgenin coğrafi ve jeolojik yapısı hakkında bilgi vermenin gururunu yaşamaktayız, bu tip erkinliklerde çocuklarımız doğa ile iç içe yaşayıp doğanın önemini küçük yaşlarda algılayıp İnşallah ileriki hayatlarında Doğa Sever ve Topluma Duyarlı birer birey olacaklardır, bu netice ile Kızılcahamam Belediyesi olarak bölgemizde bulunan 2000 km2 lik alanda 250 farklı jeositin korunarak gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak amacı ile 2009 yılında Türkiye’nin ilk Jeopark Projesi Olan Kızılcahamam Jeoparkı amacına emin adımlarla ve gün geçtikçe daha da potansiyelini attırarak devam edeceğini dile getirdi.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney yapılan bu etkinlikten ötürü katılım sağlayan öğrencilere Karagölde öğle yemeği ikram ederek duyarlı davranışlarından ötürü minik katılımcılara Teşekkürlerini iletti.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ