Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

“KIZILCAHAMAM OKUYOR" KİTAP OKUMA YARIŞMASI YAPILDI
Eklenme : 2.06.2017   -   Okunma : 2057

Kızılcahamam Kaymakamlığı, Kızılcahamam Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği kitap okuma yarışması yapıldı.

Kızılcahamam Kaymakamlığı, Kızılcahamam Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği ilkokul, ortaokul, lise öğrencilerimiz ve velilerimizin katıldığı kitap okuma yarışması yapıldı.

100 Temel Eser arasından 2. dönem başında kültür komisyonunca öğrenci seviyelerine göre belirlenen 5000 adet kitap Kızılcahamam Belediyemiz tarafından öğrencilerimize dağıtılmıştı. 

 “Kızılcahamam Okuyor” kampanyası kapsamında kitap okuma yarışması 01.06.2017 tarihinde saat 10.00’da yapıldı. İlkokul öğrencilerimiz Kazım Karabekir İlkokulu’nda, Ortaokul öğrencilerimiz İmam Hatip Ortaokulu ve Çağatay Ortaokulu’nda, lise öğrencilerimiz ve veliler ise Kızılcahamam Anadolu Lisesi’nde sınava girdi.

Yarışmaya ilkokullardan 360, ortaokullardan 446, liselerden 388 öğrenci ve velilerden 18 kişi başvurdu.

Kızılcahamam İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş yaptığı açıklamada; “Eğitime her zaman destek olan Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Güney’e, yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen Kültür Komisyonu öğretmenlerimize, sınavda görev alan tüm öğretmenlerimize, okul müdürlerimize teşekkür ederiz.” dedi.

Belediye Başkanımız Muhittin Güney, eğitimle ilgili her türlü faaliyette okullarımızın her zaman destekçisi olmaktan gurur duyduklarını belirterek, yapılan bu faydalı yarışmada da büyük bir özveri ile görev yapan tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederim dedi.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ