Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

KIZILCAHAMAM’A CANLI HAYVAN PAZARI AÇILDI
Eklenme : 2.06.2017   -   Okunma : 3177

Kızılcahamam Belediyesi tarafından açılan Canlı Hayvan Pazarı başladı.

 KIZILCAHAMAM’A CANLI HAYVAN PAZARI AÇILDI

Kızılcahamam Belediyesi tarafından açılan Canlı Hayvan Pazarı başladı.

Belediye Başkanımız Muhittin Güney’in talimatları ile Belediyemiz Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından organize edilen Canlı Hayvan Pazarı, 02 Haziran 2017 Cuma günü, sabah saatlerinde yapılan dua ile açıldı.

Kızılcahamam Sanayi Sitesi Akasya Caddesi Belediye Mezbaha Bölgesi’nde bulunan kurban satış yerinde hizmete giren canlı hayvan pazarının açılışına Kızılcahamam Belediye Başkan Vekili Adem Emin Atakul , Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin İlhan, Belediye Meclis Üyelerinden Yusuf Şengül, İbrahim Yıldız, Durali Uygun, Fatih Oral, birim müdürleri, esnaflar ve vatandaşlar katıldı.

Yetiştiricilerimizin hayvanlarını daha rahat satabilmeleri ve daha çok alıcıya ulaşabilmeleri için canlı hayvan satış yerini aynı kurbanlarda satışların yapıldığı gibi her hafta cuma günleri yetiştiricilerimiz ile alıcıları buluşturacak olan canlı hayvan pazarının ilk gününe ilgi büyük oldu. Pazar yerine köylerden ve çevre ilçelerden çok sayıda küçük ve büyükbaş hayvan getirilerek satışa sunuldu. Pazarın hayırlı ve bereketli olması için Kızılcahamam Müftülüğü Aşağı Merkez Camii Müezzini Mehmet Metin tarafından dua edildi. Pazarda yapılan satış esnasında hareketli pazarlıklarda yaşandı

Yurtdışı programı nedeniyle açılışa katılamayan Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Belediyemiz olarak canlı hayvan pazarında yer tahsisini yaparak,  yetiştiricilerimiz ve alıcılarımız buluşturmaktan memnuniyet duyduğunu belirten esnaflarımıza hayırlı işler dilekleri iletti.

Her Hafta Cuma günleri açık olacak olan Canlı Hayvan Pazarı hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlarımız, Kızılcahamam Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile irtibata geçebilirler.

Ferhat Araç : 0507 960 95 14

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ