Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

KIZILCAHAMAM'IN ÜNİVERSİTE HAYALİ GERÇEKLEŞTİ
Eklenme : 28.06.2017   -   Okunma : 1875

Kızılcahamam’ın yıllardır umutla beklediği üniversite hayali gerçekleşti.

KIZILCAHAMAM'IN ÜNİVERSİTE HAYALİ GERÇEKLEŞTİ
KIZILCAHAMAM MESLEK YÜKSEKOKULU ÖSYM TERCİH KILAVUZUNDA YERİNİ ALDI
Kızılcahamam’ın yıllardır umutla beklediği üniversite hayali gerçekleşti.
Ankara Üniversitesi, Kızılcahamam Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Fizyoterapi bölümü, 2017 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (Ösys) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yerini aldı.
Belediye Başkanımız Muhittin Güney'in göreve gelmesi ile ilçemiz bir çok hayaline kavuştu ve kavuşmaya devam ediyor.
Ömrünü tamamlamış hastane ve belediye binasının projeleri gibi bir çok ilke imza atan Başkanımız, Kızılcahamam'ın yıllardır hayalini kurduğu üniversiteyi de ilçemize kazandırdı. İlçeye geldi gelecek diyerek yıllardır beklenen ve bekletilen yüksekokul, ilçemize Belediye Başkanımız Muhittin Güney'in girişimleri neticesinde Ankara Üniversitesi ile imzalanan protokol ile kazandırıldı. Ankara Üniversitesi Kızılcahamam Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu olarak açılan okulun müdürü ve öğretmenleri de atandı.
Okul, 2017-2018 öğretim döneminde eğitim faaliyetlerine şu anda Kızılcahamam Belediyesi'nin geçici olarak hizmet verdiği eski Sağlık Meslek Lisesi binasında başlayacak.
ÖSYM tarafından yayınlanan tercih kılavuzunda da 101150995 kodu ile ANKARA ÜNİVERSİTESİ/KIZILCAHAMAM SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU yer alarak resmiyet kazanan yüksekokulun ilçemize hayırlı olmasını dileyen Belediye Başkanımız Muhittin Güney; uzun bir uğraştan sonra ilçemize bir üniversite kazandırmanın mutluluğunu yaşamaktayım, gelişen ve büyüyen ilçemiz yeni hedeflere doğru ilerlerken yeni kazandırılan bu üniversitede okuyacak olan öğrencilerimize şimdiden başarılar dilerim. Bu vesileyle kendi öğrencilerimizin de dışarıda bir bölüm aramalarına gerek kalmadan okuma imkanı da bulabileceklerini düşünerek ilçemize katma değer kazandıracak bu üniversitenin ilçemize gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ