Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

'AYASOFYA İÇİN PEDALLIYORUZ' BİSİKLET TURU STARTI KIZILCAHAMAM’DA VERİLDİ
Eklenme : 19.07.2017   -   Okunma : 2086

Profesyonel bisikletçilerden oluşan 30 kişilik ekip, İstanbul Ayasofya'daki sergiyi duyurmak için Ankara'dan start alan 5 günde 520 kilometre katedecek.

 Profesyonel bisikletçilerden oluşan 30 kişilik ekip, İstanbul Ayasofya'daki sergiyi duyurmak için Ankara'dan start alan 5 günde 520 kilometre katedecek. sporcular Kızılcahamam'a ulaştı.
Türk Tarih Kurumu'nca (TTK) İstanbul Ayasofya'da düzenlenecek "Belgelerle ve Resimlerle Ayasofya Sergisi"ni duyurmak üzere gerçekleştirilecek "Ayasofya İçin Pedallıyoruz Ayasofya Bisiklet Turu" kapsamında, Ankara TTK önünden start alan sporcular bisikletlerle Kızılcahamam'a kadar pedal atarak ilçemizde mola verdi. Program Koordinatörü Salih Yağızatlı  konu ile ilgili yaptığı açıklamada "Profesyonel bisikletçilerden oluşan 30 kişilik ekiple şehir şehir gezerek Ayasofya'yı tanıtıyoruz, tarihi belgeleri sporla birleştirerek  topluma bir farkındalık yaratarak, Ayasofya'yı unutmamak ve unutturmamak için böyle bir tanıtım organizasyonuna eşlik ediyoruz.Türk Tarih Kurumu'nca (TTK) düzenlenecek olan  İstanbul Ayasofya'daki sergiyi duyurmak için 5 günde 520 kilometre kat edeceğiz.Güzergah boyunca Kızılcahamam, Bolu, Kocaeli, İznik,Yalova, Heybeliada ve buradan İstanbul'a geçeceğiz 23 Temmuz'da yapılacak sergi açılışında bayrağı oradaki arkadaşlara teslim edeceğiz dedi.
Ayasofya İçin Pedallıyoruz Ayasofya Bisiklet Turu" 19.07.2017 Çarşamba günü sabah 10.00’da 15 Temmuz Cumhuriyet Ve Demokrasi Meydanı’nda başlayarak  Kızılcahamam Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin İlhan,Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Meclis Üyesi Yusuf Şengül, İlçe Jandarma Komutan Vekili Uğur Yılmaz tarafından start verildi.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ