Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ GÜREŞCİMİZİ KARŞILADIK
Eklenme : 11.09.2017   -   Okunma : 990

DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ GÜREŞCİMİZİ KARŞILADIK

Yunanistan'ın Atina Kentinde düzenlenen Yıldızlar Dünya Şampiyonası'nda 58 kg'da mücadele eden sporcumuz Cavit Acar büyük bir başarıya imza attı.
Birinci turda Gürcü Avrupa Şampiyonu rakibi Tornike Katamadza'yi 11-10, ikinci turda Güney Afrikalı rakibi Frederik Nortje'yi tuşla yenen güreşçimiz üçüncü turda Azeri güreşçi Turan Bayramov'a yenildi. Ardından Azeri rakibi finale çıkınca repesaj maçına hak kazanan güreşçimiz Cavit Acar, Bu mücadelede Kazakistanlı Didar Murakhmet'i 10-8 yendi üçüncülük maçı oynamaya hak kazandı. Üçüncülük maçında ise Kırgızistanlı rakibi Talgat Tynechtbekov'u 14-4 mağlup eden gururumuz Cavit Acar Dünya üçüncüsü oldu ve bronz madalya kazandı.

Güreşçimiz için bugün saat 15:00’de karşılama töreni düzenlendi. Güreşçimiz, önce Kargasekmez'de karşılandı ve ardından konvoy ile belediye binamız önünde tören gerçekleştirildi.

Törene; Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin İlhan, Belediye Meclis Üyeleri  Yusuf Şengül, İbrahim Yıldız, Kemal Öztürk, Songül Ergelen, Günaydın Yüce Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş,Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Nahit Şahin birim müdürleri, güreş camiası ve misafirler katıldı.

Törende konuşan Başkanımız; Değerli misafirlerimiz Cavit’in değerli ailesi ve arkadaşları Değerli hemşehrilerim hepiniz hoş geldiniz dedi

Bugün burada Rabbime hamd ediyorum,şükür ediyorum bize bu mutluluğu şu üç sene içinde her sene mutluluğu tattık. Dünya Şampiyonumuz Avrupa Şampiyonumuz çıktı.

Ayyıldızlı Bayrağımızı, dünyanın her yanında dalgalandırdılar. Bu şeref Elhamdülillah ilçemize nasip oldu dedi.

Yıldızlar Dünya Şampiyonası'nda 58 kg'da mücadele eden sporcumuz Cavit Acar’a tebrik eder başarılarının devamını getirmesini bekliyorum dedi.

Ardından İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız konuşmasında Cavit Acar’ı ve ailesini tebrik etti.Başarılarının devamını diledi.

Törenin ardından Belediye Başkanımız Muhittin Güney’in ve Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin İlhan’ı makamlarında ziyaret ederek Cavit Acar ve ailesi hatıra fotoğrafı çektirdiler.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ