Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

KÖK HÜCRE İÇİN YOLA ÇIKAN KEMAL YÜCEL KIZILCAHAMAM’A ULAŞTI
Eklenme : 28.09.2017   -   Okunma : 2104

Kök hücre ve  organ bağışı konusunda farkındalık yaratmak ve ülkemizde organ bağışı bilincinin yerleşmesi gelişmesi, yaygınlaşması amacıyla İlçemiz Perihan Erdoğan Ortaokulu ve Mavi Çocuk Utku Umut Işık derneği tarafından hazırlanan, Her Pedal Bir Umut Olsun, Projesi gerçekleştirildi.

Kızılcahamam Kaymakamlığı, Kızılcahamam Belediyesi, İlçe Müftülüğü, Milli Eğitim müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Perihan Erdoğan Orta Okulu tarafından gerçekleştirilen programda ilk olarak projenin mimarı ve 17 Eylül’de “Her Pedal Bir Umut Olsun” sloganıyla Adana’dan bisikletle İstanbul’a doğru yola çıkan Kemal Yücel, bugün karga sekmez mevkiinde karşılandı.

Kemal Yücel ve ,Perihan ,Erdoğan ortaokulu öğrencileri ile birlikte kargasekmez mevkiinden başlayarak “Hep birlikte bisikletlerimizle bir farkındalık yaratmak için şehir turu atıldı. Daha sonra 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi meydanında program düzenlenerek lösemili çocuklar ve kök hücre bağışı ile ilgili bilgiler verildi

Kök Hücre ve Oragan bağışı Programına; Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız, Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş, İlçe Emniyet Müdürü Halil İbrahim Ulubey, İlçe Jandarma Komutanı Kadir Bilgi, İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay, Okul Müdürleri  Öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kızılay kan bağışı aracı da 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi meydanında bulunarak, kan ve kök hücre bağışı yapmak isteyen vatandaşlardan kan örneği alındı. Kan veren vatandaşlara projeye destek veren kurumlar tarafından teşekkür belgesi verildi.

Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş ve İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay, Konuşmalarında Kök hücre ve  organ bağışı konusunda farkındalık yaratmak ve ülkemizde organ bağışı bilincinin yerleşmesi gelişmesi, yaygınlaşması lösemili çocuklar ve kök hücre bağışı ile ilgili bilgiler vererek Adana’dan bisikletle İstanbul’a doğru yola çıkan Kemal Yücel'e teşekkür ettiler.

Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız, Adana’dan yola çıkan İlçemize ’a ulaşan Kemal Yıldız’a duyarlı davranışından dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen okullar arası şiir ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere madalya ve ödülleri verildi.

Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız ve Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, okullar arası Şiir ve Resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyelerini takdim ettiler.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ