Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

ASFA FERDA KOLEJİ KIZILCAHAMAM’A JEOPARK GEZİSİ DÜZENLEDİ
Eklenme : 5.11.2017   -   Okunma : 1663

Ankara Asfa Ferda Koleji 36 kişilik bir grupla ilçemize jeopark gezisi düzenledi. Öğrenci grubu okul öğretmeni Sebahat Eker önderliğinde Kızılcahamam Belediyes

Ankara Asfa Ferda  Koleji 36 kişilik bir grupla ilçemize jeopark gezisi düzenledi. Öğrenci grubu okul öğretmeni Sebahat Eker önderliğinde Kızılcahamam Belediyesi Jeopark Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Ali İhsan Kayabaşıoğlu rehberliğinde ilçemizi gezerek hoş vakit geçirdiler.

Cumhuriyet Meydanında Bulunan bölgemize ait taşları ve fosilleri inceleyen grup, Şehit Anıt Ağacı ve Kızılcahamam Belediyesi Eğitimci Nuray Yeşil Müzesini ziyaretlerinin ardından Güvem Bölgesinde bulunan Beşkonak Fosil Yatakları ve Güvem Bazalt sütunlarını incelediler, sonrasında ise Soğuksu Milli Parkı içerisinde bulunan Tabiat varlıkları Müzesini gezip Milli Park İçerisinde doğa ile baş başa hoş vakit geçirdiler.

Gezinin son bölümünde  Mahkeme Ağcin Yer altı şehrini  gezen İlçemize Gelen Öğrenci grubu Ücretsiz rehberlik uygulaması başlattığı için Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney’e Teşekkürlerini iletip, ilçemizden memnun bir şekilde ayrılmışlardır.

Kızılcahamam Belediyesi olarak, ilçemizin En iyi şekilde tanıtılarak Sadece Türkiye Çapında değil Dünya Çapında Sağlık, Doğa ve İnanç Turizminde Hak ettiği yeri bulması için çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ