Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

BAŞKANIMIZ, MESLEKTAŞLARININ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLAYARAK AKŞAM YEMEĞİ TERTİP ETTİ
Eklenme : 24.11.2017   -   Okunma : 976

Belediye Başkanımız Muhittin Güney, öğretmenler günü nedeniyle ilçemizde görev yapan tüm öğretmenlerimiz ve aileleri için akşam yemeği tertip etti.

BAŞKANIMIZ, MESLEKTAŞLARININ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLAYARAK AKŞAM YEMEĞİ TERTİP ETTİ

Belediye Başkanımız Muhittin Güney, öğretmenler günü nedeniyle ilçemizde görev yapan tüm  öğretmenlerimiz ve aileleri için akşam yemeği tertip etti.

Kızılcahamam Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Öğretmenler Günü programının ardından Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney tarafından Eliz Otel 15 Temmuz salonunda saat 18:00’da öğretmenlere ve ailelerine akşam yemeği tertip edildi.

Yemeğe Bölge Milletvekilimiz Prof. Dr. Emrullah İşler, Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız ve eşi Şenel Yıldız, Belediye Başkanımız Muhittin Güney ve eşi Ayşe Güney,  Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin İlhan, Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş ve eşi Işıl Şerife Karakuş, Cumhuriyet Başsavcısı Vural Eker, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Fatih Özdemir ve Eşi, Cumhuriyet Savcısı Ahmet Canpolat ve eşi, Belediye Meclis Üyelerinden Kemal Öztürk, Yusuf Şengül, Murtaza Güngör, Songül Ergelen, İbrahim Yıldız, Murat Can, Günaydın Yüce, Hamis Tüfekci, İlçe Emniyet Müdürü Halil İbrahim Ulubey, İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay, İlçe Tarım Müdürü eli Özdemir, Ak Parti İlçe Başkanı Süleyman Acar, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, öğretmenler ve öğretmen aileleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını Kızılcahamam Milli Eğitim Müdür Vekili Veli Karakuş yaptı.  Açılış konuşmasının ardından ise Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney Konuşmasında;

“Ulu Önder Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında Millet Mektepleri’ne BAŞÖĞRETMEN olduğu günü öğretmenler günü olarak kutluyoruz. Bütün öğretmenlerimizin bu güzel ve özel gününü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.

Öğretmenlik gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleğidir. Bu onurlu mesleğin malzemesi insandır. Dolayısıyla her çeşit mesleğin toplumdaki bireylere kazandırılması da öğretmenlik sayesinde olmaktadır.

Onun için sizler toplumun bütün kesimlerine yol gösteren birer öndersiniz. Her bireyin yetişmesinde büyük rol üstlenilen, ilim ve irfanı, bilgi ve teknolojiyi genç beyinlere işleyip, onları geleceğe hazırlama konusunda her türlü fedakarlığı da gösteren sizlersiniz.

Öğretmenlere en kıymetli varlığımız olan çocuklarımızı emanet ediyoruz, çocuklarımızla beraber aslında onlara geleceğimizi de emanet etmiş oluyoruz. Bundan dolayı Öğretmenlik mesleğinin kutsallığına ilişkin aslında çok söz söylemeye gerek yok.

Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk ; “Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” diyerek hem büyük sorumluluklar yüklemiş, hem de değerlerini anlatmıştır.

Değerli Öğretmenler, Sevgili Konuklar,

Öğretmenlik, varlıkların en şereflisi olan insanın yetişmesine hizmet eden, gelişmesine katkıda bulunan, terbiyesine etki eden en önemli mesleklerdendir. Bundan dolayı dinimizde eğitime, eğitimin temeli öğretmene büyük değer vermiştir. Bilginin dostu, cehalet ve karanlığın düşmanı olan dinimizin ilk emrinin “OKU” olması; eğitim ve öğretimin önemini açık bir şekilde ifade etmektedir.

Öğretmen; eğitip öğreten, gizli yetenekleri keşfedip ortaya çıkaran bir rehberdir. Öğretmen; öğrenciye ilim ve irfanı, din ve diyaneti öğretir, mutluluk yolunu gösterir, vatan ve insan sevgisini aşılar. Kendisinin de bir muallim olarak gönderildiğini ifade eden Peygamberimiz (S.A.V.), Bedir Savaşında görüldüğü üzere, okuma – yazma öğretimini sağlamak için savaş esirlerinden yararlanmıştır.

Bir Hadis-i Şeriflerinde “Ya Öğreten Ya Öğrenen, Ya dinleyen, Ya da Bunları Seven Ol” buyurmaktadır. Yine dört halifeden biri olan Hz. Ali; "Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum " sözleriyle öğretmenin ve öğrenmenin önemine dikkat çekmiştir.

Artık çağımız bilgi çağıdır, bilginin oluştuğu ve mayalandığı yerler ise eğitim kurumlarıdır. Bilginin kaynağı ise siz değerli öğretmenlerimizsiniz. Eğer ülkemiz muasır medeniyetler seviyesinde olacaksa, bu öğretmenlerimizin üstün gayretleriyle yetişen “Aklı hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller” sayesinde olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerimle; güzel Ülkemizin Aydınlık nesillerini yetiştirmek amacıyla çalışan siz değerli öğretmenlerimizin, Öğretmenler gününü kutluyor,  saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız konuşma yaparak tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.

Konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edilen Bölge Milletvekilimiz Prof. Dr. Emrullah İşler öğretmenlik mesleğinin önemine değinerek öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum dedi.

Göreve yeni başlayan öğretmenler adına konuşan konuşma yapılarak, mesleğe yeni başlayan öğretmenler yemin etti.

Öğretmenler Günü programında emekli öğretmenlere onur belgesi verildi. İlçe milli eğitimi müdürlüğü tarafından hazırlatılan “Benim Adım Öğretmen” kılibi izletildi.

Programın bitiminde ise Belediye Başkanımız Muhittin Güney'in öğretmenlerimiz için tertip ettiği akşam yemeği organizasyonu gerçekleştirildi.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ