Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ JEOLOJİK OLUŞUMLARI İNCELEDİ
Eklenme : 27.11.2017   -   Okunma : 1521

Hacettepe Üniversitesi Yer Bilimleri Topluluğu tarafından ilçemize Jeopark gezisi düzenlendi.

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ JEOLOJİK OLUŞUMLARI İNCELEDİ

Hacettepe Üniversitesi Yer Bilimleri Topluluğu tarafından ilçemize Jeopark gezisi düzenlendi. Hacettepe Üniversitesi Yer Bilimleri Topluluğu 57 kişiden oluşan öğrenci grubu ile hafta sonu Jeopark alanlarımızı gezerek, incelemelerde bulunup proje ile ilgili bilgiler aldılar.

Hacettepe Üniversitesi öğrencileri Kızılcahamam Belediyesi Jeopark Proje Koordinatörü Ali İhsan Kayabaşıoğlu rehberliğinde incelemelerine ilk olarak Kızılcahamam Belediyesi Jeotermal sıcak su sondaj ve ısı merkezinden başladılar, daha sonrasında grup Güvem bölgesine geçip, burada sırası ile Karagöl, Beşkonak fosil yatakları, ile Güvem bazalt sütunları jeositlerini inceleyip  bilgi aldıktan sonra gezinin ikinci bölümünde Soğuksu Milli Parkı ve Çeltikçi Bölgesi’nde bulunan Abacı Peri Bacaları, Mahkemeağcin Yer altı Şehri Kültürel Jeositini gezdikten sonra ilçemizden ayrıldılar.

Hacettepe Üniversitesi öğrencileri gezi bitiminde Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney’e Jeopark Projesi’nde yapmış olduğu yatırımlarından dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar dilediler. Ayrıca organizasyon da emeği ve katkısı geçen Kızılcahamam Belediyesi Jeopark Koordinasyon Merkezi Proje Koordinatörü Ali İhsan Kayabaşıoğlu’na teşekkürlerini ilettiler 

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ