Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

BAŞKANIMIZ, AK PARTİ 6. OLAĞAN İLÇE KONGRESİ’NE KATILDI
Eklenme : 1.12.2017   -   Okunma : 2333

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Ak Parti Kızılcahamam İlçe Teşkilatının 6.Olağan Kongresi’ne katıldı.

BAŞKANIMIZ, AK PARTİ 6. OLAGAN İLÇE KONGRESİ’NE KATILDI

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Ak Parti Kızılcahamam İlçe Teşkilatının 6.Olağan Kongresi’ne katıldı. 

Kızılcahamam Belediyesi Adem Özbekler Kültür Merkezi’nde yapılan Ak Parti İlçe Teşkilatının 6. Olağan Kongresi’nde İlçe Başkanlığına Süleyman Acar tek liste ile Başkan adayı oldu.

Ak Parti Kızılcahamam İlçe Teşkilatının 6. Olağan Kongresi’ne, Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı, Milletvekillerinden Prof. Dr. Emrullah İşler, Ahmet Gündoğdu, Murat Alparslan, Nevzat Ceylan, Aydın Ünal, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney, Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin İlhan, Belediye Meclis Üyeleri Yusuf Şengül, Kemal Öztürk, Murtaza Güngör, İbrahim Yıldız, Songül Ergelen, Adem Emin Atakul, Durali Uygun, Fatih Oral, Murat Can,  Ak Parti İl Yöneticileri, Ak Parti İlçe Başkanları, Mahalle Muhtarları, STK Başkanları, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Çamlıdere Belediye Başkanı Caner Can,  Partililer ve çok sayıda davetli katıldı.

Kongrede konuşan Belediye Başkanımız Muhittin Güney sözlerine; Ak Parti İlçe Teşkilatının 6.Olağan Genel Kurul Toplantısı’na hoş geldiniz diyerek başladı. Başkanımız Muhittin Güney, konuşmasının devamında, Kongremiz İlçemize hayırlı olsun, değerli misafirlerimiz göreve geldiğimiz günden itibaren, 2014 seçimlerinde %53 oy oranı ile belediyeyi kazanmıştık daha sonra yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde %72 oy oranına yükseldik, ardından 7 Haziran 2015 milletvekili seçimlerinde %58 oy oranını bulduk, 1 Kasım 2015 Milletvekili seçimlerinde %67 oy oranına ulaştık ve en son yapılan 16 Nisan seçimlerinde %70 oy oranını yakaladık. Bu gayretlerde tabi ki İlçe teşkilatımızın, İl Başkanlığımızın ve Milletvekillerimizin büyük katkıları oldu, kendilerine teşekkür ediyorum. Tabi ki bizler de elimizden gelen gayretleri gösteriyoruz. Göreve geldiğimiz günden itibaren ilçe teşkilatımızın ana kademesiyle, Gençlik kollarıyla, Kadın kollarıyla ve Belediye meclis Üyelerimizle tam bir uyum içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz, hamdolsun 2014 yerel seçimlerine girdiğimize Kızılcahamam’daki en büyük sorunları en kısa zamanda çözmenin mutluluğu içerisindeyiz ve vermiş olduğumuz sözlerin %90’ını tamamlamış bulunmaktayız. Bu açıdan bana destek veren başta Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız, İl Başkanımız, ve İlçe Teşkilatımıza çok teşekkür ediyorum. Yeni seçilecek ilçe teşkilatımızla da tam bir uyum içerisinde Partimiz için, milletimiz, memleketimiz için, Genel Başkanımız için sonuna kadar çalışacağız ve bu dalgayı yükselteceğiz. Geçmiş dönemde görev yapmış olan Sefa Yıldırım kardeşime huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum, kendisiyle çok uyumlu bir şekilde görevimizi ifa ettik ve hiçbir sorun yaşamadık, Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımızla tam bir uyum içerisinde çalışarak alınan bütün kararlarımızı oy birliği ile geçiriyoruz. Burada tabi Milliyetçi Hareket Partisindeki arkadaşlarım ve İlçe teşkilatı da var. Huzurlarınızda onlara da teşekkür ediyorum, Kızılcahamam için aldığımız her türlü karara bizim yanımızda olduklarını her zaman ifade ettiler ve desteklerini bize verdiler. Yeni seçilecek olan İlçe Başkanımızı ve yönetimini tebrik ediyorum, inşallah hayırlı sonuçlarla tam bir mutabakat içerisinde ilçemizde %70 ve %72 gibi bir oy oranı alan bir Ak parti olarak hedefimizin en az %75 oranı olması hedefi inş koyarak kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla ve Ana kademe ile çalışacağımızın sözünü sayın il başkanımıza ve milletvekillerimize söz veriyorum. Geçmiş dönemde görev yapan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum ölmüşlerimize Allahtan rahmet diliyorum.

15 Temmuz hain darbe girişimi ile ilgilide ülkemize milli iradeye yapılmak istenen darbe girişimini hep birlikte yaşadık ve Elhamdülillah milletimizin iradesiyle, milletimizin tepkisiyle ve Başkanımız,Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdonağan’ın ifadesiyle vatandaşlarımız sokağa indiler ve bu hain darbe girişimine karşı koyarak püskürtmeyi başardılar. Kızılcahamam halkının da bir etkisinin bir çabasının olduğunu ifade etmek istiyorum darbe girişiminin ilk anlarında hızlı bir şekilde Cumhuriyet meydanımıza inerek ve belediyemizden ilan ederek tüm halkımızın cumhuriyet meydanında toplanmasını sağladık ve orada milli iradeye sahip çıktığımızı, Hükümetimize sahip çıktığımızı, Başbakanımıza sahip çıktığımızı, Cumhurbaşkanımıza sahip çıktığımızı  Cumhuriyet meydanından haykırdık. Bu vesileyle Ankara’mıza genel merkezimize ve Külliyemize araçlar kaldırarak hemşerilerimizi o taraflara yönlendirdik. Bizlerde burada devletimizin milletimizin yanında olduğumuzu haykırdık. Burada da 4 tane şehidimizi verdik, Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin. Özellikle Kızılcahamamlı Şehitlerimiz Lütfüi Gülşen, Mehmet Gülşen, Hakan Gülşen ve İbrahim Ateş kardeşimi Rahmetle ve minnetle anıyorum. Ailelerine Sabr-ı Cemil diliyorum dedi. 

Genel kurul toplantısı, protokol konuşmaları ile devem etti ve konuşmacılar Ak Parti Kızılcahamam İlçe Teşkilatının 6.olağan ilçe kongresinin hayırlı olmasını dilediler.

Yapılan Konuşmaların ardından seçimlere geçilerek Ak Parti İlçe Teşkilatının 6.olağan ilçe kongresinde Kızılcahamam İlçe Başkanlığına Süleyman Acar İlçe Başkanı olarak seçildi.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ