Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

BAŞKANIMIZ, CUMA NAMAZI ÇIKIŞINDA SİYASİ PARTİ VE STK'LARIN BASIN AÇIKLAMASINA KATILDI
Eklenme : 8.12.2017   -   Okunma : 1094

Kızılcahamam’da Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte Kızılcahamam’ın Kudüs için sesiz kalmadığını göstermek adına Cuma namazı çıkışında basın açıklaması yapıldı.Kızılcahamam Aşağı Merkez Camii'nde cuma namazı çıkışında gerçekleştirilen açıklamaya Belediye Başkanımız Muhittin Güney, İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş, Belediye Meclis Üyesi Adem Emin Atakul, Durali Uygun, Ak Parti Kızılcahamam İlçe Başkanı Süleyman Acar, MHP İlçe Başkanı Muzaffer Gökmen  STK ile siyasi parti temsilcileri ve üyeleri katıldı,İlim Yayma Cemiyeti Kızılcahamam şube temsilcisi tarafından okunan basın açıklaması şu şekilde;

KUDÜS DAVAMIZ ‘la ilgili Basın Bildirisidir.   ''Dün ,ABD’nin  başkanı Donald Trump , Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak ilan etti.Dünyayı da buna uymaya çağırdı.Öncelikle şunu belirtelim ki; bu beyanın bizim için hiçbir hükmü yoktur ve tarihte bir nokta değerinde bile olmayacaktır.Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklaması, insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanı’mızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir.Bu, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır.Alınan kararın, İsrail ve MÜSLÜMANLAR arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır.Asla, kabul edilemez gördüğümüz bu karardan, en kısa sürede dönülmelidir.İslam’ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır.İslam’ın harim-i izzeti olan Kudüs’ü tacize teşebbüs edenler, Türküyle- Kürdüyle, Arabıyla-Acemiyle, tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun yeniden dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir.Türkiye’nin, İnsanlığın silüeti olan Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız.

Dünyadaki tüm Müslümanların, Kudüs’e sahip çıkacağına inanıyoruz.

Diğer taraftan, Amerika Birleşik Devletleri’nin bu kararı, dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür.

İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançer, ancak Müslümanların, iki elin parmakları gibi bütünleşmesiyle kenetlenmesiyle kırılabilir.

Biz müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız.

Bölgeye barış ve huzurun gelmesinin tek yolu Kudüs’ün tekrar Müslümanlarca idare olunmasından geçmektedir. Hazreti Davut’un Kudüs’e hâkimiyeti insanlığa saadet getirmiştir. Hazreti Süleyman’ın Kudüs’e hâkimiyeti insanlığa huzur getirmiştir. Hazreti Ömer Kudüs’ü fethetmiş ve oradaki tüm insanların can ve mal emniyeti sağlanmış, bölgeye huzur ve mutluluk getirmiştir. Selahaddin Eyyub-i  Kudüs’ü yeniden fethetmiş ve aynı şekilde oradaki tüm insanların her türlü hakkını teminat altına almıştır.

Oysa aynı Kudüs Haçlı ordularınca işgal edildiğinde Sapkın Hıristiyanlar şehirde Müslüman ve Yahudi katliamı yapmışlardır. Aynı şekilde Kudüs Siyonist Yahudilerin eline geçtiğinde ise onlarda Müslüman ve Hıristiyan katliamı yapmışlardır.

Bu gün burada yaptığımız bu açıklama ile tüm dünyaya Kudüs’ün sahipsiz olmadığını beyan etmiş oluyoruz.

Tarih ve tüm gelişmeler göstermektedir ki Kudüs tekrar Müslümanların rengini alacak, Müslümanların öncülüğünde adaletin sembolü olacaktır.

Bunu engellemeye çalışanlar arkalarına ABD gibi küresel güçleri almaya çalışsalar da muvaffak olamayacaklardır.

Bizler duyarlı davrandıkça bu hamleyi yapanlar yaptıklarına pişman olacaklardır.

Bu açıklamalarıyla küresel işgalci güçler sözü tüketmiş ve karşılarına Müslümanlığı ve insanlığı almışlardır. Yok, hükmünde olan bir karar alınmış ve en hassas alanımıza dokunulmuştur. Kudüs meselesi bundan sonra dokunanları yakacak ve yaptıklarına pişman edecektir. Çünkü Kudüs bizim için sadece bir coğrafi mesele değil. Bir iman meselesidir.      

Kamuoyuna Ve Türk Basınına Saygıyla Duyurulur.         

DESTEK VEREN SİYASİ PARTİ VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI

Bu Bildiri Siyasi Partilerin Sivil Toplum Örgütleri:Memur-Sen, Eğitim Bir-Sen, Türk Eğitim-Sen,Genç Memur-Sen, İlim Yayma Cemiyeti, Hayrat Vakfı, Kızılcahamam Güreş, Cami Gençlik Kolları, Önder, Kızılcahamam İmam Hatipliler Derneği, Midder, Ak Parti Gençlik Kolları, Ülkü Ocakları, Anadolu Gençlik Derneği, Sağlık-Sen, Diyanet-Sen Ve Bizim Anadolu Vakfı  Tarafından Organize Edilmiştir.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ