Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

ZULME KARŞI YÜRÜYEN BAYAN KIZILCAHAMAM’A ULAŞTI
Eklenme : 30.01.2018   -   Okunma : 1555

Habibe Huci, İstanbul’a bağlı Zeytinburnu Semti’nden münferit olarak başlattığı “Zulüm Protestosu”nun bugün 11. Gününde Kızılcahamam’a ulaştı.

Doğu Türkistan asıllı Habibe Huci, İstanbul’a bağlı Zeytinburnu Semti’nden münferit olarak başlattığı “Zulüm Protestosu”nun bugün 11. Gününde Kızılcahamam’a ulaştı.

19 Ocak 2018 Cuma günü başladığı yürüyüşünde önceki günlerde sırasıyla birer gün arayla Bolu, Yeniçağa, Gerede ve Kızılcahamam’da konaklayan 29 yaşındaki Habibe Huci, “Doğu Türkistan’da Yaşanılan Çin Zulmü” protesto etmek üzere başlattığı yürüyüşünü, Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a makamında gerçekleştireceği “teşekkür” ziyaretiyle sonlandıracak.

Kızılcahamam’a gelen Doğu Türkistan asıllı Habibe Huci, Kızılcahamam Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin İlhan’ı makamında ziyaret ederek yürüyüş amacından bahsetti.

Ülkesinde yaşanılan zulmü duyarlı ülkelere duyurmak amacıyla tek başına sürdürdüğü yürüyüş harekatındaki hedefini değerlendiren Kadın Doğum Uzmanı Huci, Kızılcahamam’a ulaşarak Kızılcahamam Belediyesi’nin destekleri ile konaklama imkanı bulduğunu dile getirerek, “ 2 ay önce İstanbul’a geldim. Ülkemizde Çin dayatmalarına maruz kalıyoruz. 35 milyonluk bir nüfusa sahip Doğu Türkistan, bugün zulüm içerisinde ve gün geçtikçe nüfusumuzda kayıp veriyoruz. Dünya üzerinde sadece Arakan ve Suriye bir zulüm içerisindeymiş gibi görünse de Doğu Türkistan’da yaşanılan zulümden de sağduyulu ülkelerin haberdar olmasını istiyorum.” diye konuştu.

 “Biz, Osmanlı torunuyuz, ecdadımızın izindeyiz” sözleriyle ülkesinde hayatın adeta durduğunu ve Çin’in himayesinde bir yaşam sürdürüldüğü gerçeğini paylaşan Huci, “Ülkemizde İslami esaslara göre yaşamak artık imkansız. Erkek nüfus neredeyse hiç yok gibi. Baş örtüsü kullanmak, ibadet etmek ve ziyaretler yasak, iletişim kurulamıyor. Yaşları 15 ile 20 arasındaki genç kızlarımız hayat kadını olmaya zorlanıyor, gençlerin organları alınarak organ ticareti yapılıyor. Doğu Türkistan’da artık İslami ve manevi duygular bitirilmek üzere.” dedi.

Hava şartlarına bağlı olarak takiben 4 ile 5 gün arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makamına ulaşmayı planlayan Habibe Huci, Başkent yolunda “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na Türkiye’nin kapısını zulüm görenlere açarak, bizleri de misafirperver bir anlayışla karşıladığı ve zalimlerin karşısında dik ve kararlı bir duruş sergilediği için teşekkür edeceğim.” şeklinde konuştu.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ