Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

‘’KIZILCAHAMAM OKUYOR’’ KAMPANYASI İÇİN KİTAP DAĞITIMI YAPILDI
Eklenme : 6.02.2018   -   Okunma : 1671

Başkanımız Muhittin Güney ve Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş tarafından öğrencilerimize dağıtılan kitaplar ile başladı.

Kızılcahamam Belediyesi, Kızılcahamam Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenleyeceği Kitap Okuma Kampanyası Belediye Başkanımız Muhittin Güney ve Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş tarafından öğrencilerimize dağıtılan kitaplar ile başladı.

Öğrenci, veli ve halk kategorilerinde gerçekleşecek olan kitap okuma kampanyası mayıs ayının sonuna kadar sürecek olup kampanyaya katılan öğrenciler arasında yapılacak olan sınav sonunda dereceye girenlere hediyeler verilecek

Kızılcahamam’ı ‘Okuyan Şehir’ haline getiren kurumlar, el birliği ile ilçedeki herkesi kitap okumaya teşvik ediyor. Geçtiğimiz senelerde düzenlenen ve geleneksel hale gelen okuma yarışmaları bu sene tekrar yapılarak, kitap okumayı sevdirmek, Türkçe'nin doğru kullanımını sağlamak ve halkı kitap okumaya teşvik etmek  amaçlanıyor. Yapılacak olan yarışma 3’üncü sınıftan 12’nci sınıfa kadar olan ilk, orta ve lisede okuyan tüm öğrenciler, veliler ve halk kategorisinde gerçekleşecek. Yarışma şartları belirlenerek okunacak kitaplar yapılan protokol ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Yarışmanın sonunda birinci, ikinci ve üçüncü olanlara çeşitli hediyeler verilecek.

Belediye Başkanımız Muhittin Güney,Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş, Belediye Meslis Üyesi Songül Ergelen, Adem Emin Atakul, Durali Uygun ve Milli Eğitim Şube Müdürü Hayrettin Yılmaz ile birlikte bugün okullarda kitap dağıtımını gerçekleştirdiler. Başkanımız, ’'En güzel hediye kitaptır,  bilgi çağında gençlerimiz ellerinde bilgisayar, cep telefonları ve  tabletlerle teknolojinin artı ve eksileri ile mücadele ederken onları  kitap okumaya teşvik etmek, sosyal hayatın içine katmak amacıyla kitap okuma kampanyası düzenlediklerini, eğitime yapılan her türlü hizmette şahsının ve belediyemizin her zaman katkıda bulunmaya hazır olduğunu söyledi.

Başkanımız yarışmayı, Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliğine atıfta bulunan ilgili kurumlar, Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği'nin 22. Maddesi gereği, sosyal etkinlikler ve diğer ders faaliyetleri kapsamında öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini geliştirmelerine, kendilerine güven duyabilmelerine, sosyal ilişkilerde anlayışlı ve saygılı olabilmelerine, bilimsel düşünce ve inceleme alışkanlığı kazanabilmelerine imkân sağlamak amacıyla bu yarışmayı düzenlediklerini kaydetti.

 

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ