Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

KADINLAR GÜNÜ PROGRAMIMIZA DAVETLİSİNİZ
Eklenme : 15.02.2018   -   Okunma : 1000

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Özel Programı, 21 Şubat 2018 Çarşamba günü Saat 13:30’da Eliz Otel Anadolu Salonu'nda düzenlenecek.

Kızılcahamam Belediyesi , Ankara Üniversitesi Kızılcahamam Meslek Yüksekokulu ve Ankara Üniversitesi Kadın Platformu'nun ortaklaşa düzenleyeceği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Özel Programı, 21 Şubat 2018 Çarşamba günü Saat 13:30’da Eliz Otel Anadolu Salonu'nda düzenlenecek.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü için özel olarak düzenlenen programda, New York Avrasya Film Festivali’nde ‘Sinemada En İyi Avrasyalı Kadın Sanatçı’ ödülünü alan ‘Yün Bebek’ filminin yazarı, yönetmeni ve Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu'nun kurucusu Ümmiye Koçak sahne alarak, kendi yazıp yönettiği “Yün Bebek” filmi seyirciyle buluşacak.

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenecek olan programa tüm ilçemiz bayanlarını davet ederek,programın düzenlenmesinde desteklerini esirgemeyen başta Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Ankara Üniversitesi Kızılcahamam Meslek Yüksekokulu Müdürü Seyhan Akıska, Ankara Üniversitesi Kadın Platformu Koordinatörü Prof. Dr. Neslihan Alkış’a ve programın hazırlıklarını yapan ekibimize teşekkür ediyorum dedi.

Düzenlenecek program için 21 Şubat 2018 Çarşamba günü saat 12:45'den itibaren Kızılcahamam 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'ndan, Kadirbey, Özen Sitesi, Cennet Sitesi, Soğuksu ve TOKİ Bloklarından otobüs hareket edecektir.

Ümmiye Koçak Kimdir?

Ümmiye Koçak, 1957 yılında Adana’da Çelemli Köyü'nde 10 çocuklu bir ailenin altıncı çocuğu olarak doğmuştur. Ümmiye Koçak, okumayı çok istemesine rağmen 10 kardeş oldukları için ilkokuldan sonra okula gönderilemedi.

Ümmiye Koçak, ilkokulu bitirdikten sonra okuduğu kitaplarla kendisini geliştirdi. İlk okuduğu kitap Maksim Gork'nin “Ana” adlı kitabı oldu. İlk hikayesini 13 yaşında iken yazdı.

 

Evlendikten sonra Mersin’in Arslanköy'üne gelin giden Koçak, köy kadınlarının yaşadıkları sorunları tüm dünyaya göstermek için, 2001 yılında “Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu”nu kurdu. Topluluğun sahneye ilk koyduğu oyun Remzi Özçelik'in “Taş Bademler” adlı oyunu oldu.

Grup, daha sonra kendi hikayelerinden oluşan bir oyun derleyerek “Kadının Feryadı” adlı oyunu sahneye taşıdı. Ümmiye Koçak, “Hasret Çiçekler” adlı oyunuyla 2006 yılında Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali’nde sahne aldı.

 

Ümmiye Koçak bugüne kadar 15 tiyatro oyunu yazdı. Koçak, Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu ile yaklaşık 20 bin kez sahneye çıktı ve oyunlarını Türkiye’nin dört bir yanında 50 bine yakın kişi izledi.

Eylül 2014 tarihinden bu yana TRT 1ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan “Ana Ocağı” programında yarışmacılara eğitmen anne olarak görev yapmıştır.

Koçak, daha sonra tarlalarda çalışarak kazandığı paraları biriktirerek kadına karşı şiddet sorununu anlatan “Yün Bebek” filmini yazdı ve yönetti. 49. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde galası yapılan film, Ümmiye Koçak’a New York Avrasya Film Festivali’nde “Sinemada en iyi Avrasyalı Kadın Sanatçı” ödülünü kazandırdı.

 

2017 yılında ise Ümmiye Koçak, Real Madridli dünya yıldızı futbolcu Cristiano Ronaldo’nun oynadığı Türk Telekom’un reklam filminin yönetmeni oldu.

Ödülleri :

. Adana Uluslar Arası Tiyatro Festivali Ödülü

. Ankara Uluslar Arası Tiyatro Festivali Ödülü

. Darüşşafaka Eğitim Kurumları Girişimcilik Ödülü

. Bornova Uluslar Arası Kadın Sanatcıları Festivali Ödülü

. Toros Koleji Eğitime Destek Ödülü

. Sivil Toplum Örğütleri (kader) Kadında Şiddete Hayır Destekleme Ödülü

. Mersin Sanayicileri ve İşadamları Derneği (MESİAD) Yılın Sanat Ödülü

. TİKAV- 2012 Anneler Okulu projesine destek ödülü

. Samsun sivil toplum örgütü girişimcilik ödülü

. New York Avrasya Film Festivali: Sinemada En İyi Kadın Sanatçı ödülü(Yün Bebek)

 

. Adana Genç İş Adamları Derneği (AGİAD) Yılın onur ödülü

Yazdığı Oyunlar :

– Erik Eşkisi

– Ozon Tapakası

– Kara Kuyu

– Doktor Beleş

– Turunçgil Hayattır

– Çicekler Solmasın

– Hasret Çiçekleri

– Vatan Sevgisi

– Irazcanın Düşleri

– Kanayan Yara

– Kader

– Obruk

– Ayaksız Ayakta Durmak

– Baba Ben Geldim

– Muhtar Adayı Hasret Ana

– İki Öküz Parası

Filmleri ve Dizileri :

Yönetmen :

2012 – Yün Bebek (Sinema Filmi)

Senaryo :

2012 – Yün Bebek (Sinema Filmi)

Oyuncu :

2014 – Zamanı Beklemek (Kısa Film)

2006 – Zeytinyağlı Yiyemem Aman (TV Filmi)

2005 – Oyun (Sinema Filmi)

– İstanbul Çocukları

– Hanımın Çiftliği

– Hayat Devam Ediyor

– Kasaba

– Seher VaktiİLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ