Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

ATATÜRK ÇAMINA TANITIM PANOSU VE ATATÜRK BÜSTÜ YAPILDI
Eklenme : 19.02.2018   -   Okunma : 1242

Kızılcahamam Belediyesi tarafından Soğuksu Milli Park içerisinde bulunan Atatürk Çamı Mevkii'ne Atatürk büstü ve tanıtım panosu yerleştirildi.

Kızılcahamam Belediyesi tarafından Soğuksu Milli Park içerisinde bulunan Atatürk Çamı Mevkii'ne Atatürk büstü ve tanıtım panosu yerleştirildi.

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhitin Güney’in talimatları ile Kızılcahamam Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından Soğuksu Milli Parkı içerisinde bulunan Atatürk Çamı Mevkii'ne yeniden düzenleme yapılarak Atatürk büstü ve tanıtım panosu yerleştirildi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 16 Temmuz 1934 tarihinde ilçemize gelip bir gece konakladığı yer olan Soğuksu Milli Parkı Atatürk Çamı Mevkii'nde yapılan çalışma sonucunda  her yıl kutlama törenlerinin yapıldığı bölgeye Atatürk büstü ve tanıtım panosu yapıldı.

Tanıtım büstüne “ Atatürk, 16 Temmuz 1934 tarihinde İstanbul’a yapacağı gezi için yola çıktığında Kızılcahamam’ı ziyaret etmiş ve Soğuksu Milli Parkı içerisindeki Büyük Soğuksu mevkiinde bulunan ve şu anda “Atatürk Çamı” dediğimiz yere gelerek buraya kurulan çadırlarda bir gece konaklamıştır. “Kızılcahamamlılar! Bu su altın gibi” demesiyle bu suya “ALTINSU”  ismi verilmiştir. Atatürk “Bu Cennet Yurt Köşesinde Mutlusunuz” diyerek Kızılcahamam’ın ve bu parkın çok güzel bir yer olduğunun altını çizmiş ve 17 Temmuzda buradan ayrılmıştır. Atatürk’ün 16 Temmuz 1934 tarihinde konakladığı bu yer gezilmekte ve bu tarihte anma törenleri yapılmaktadır” yazısı yazdırıldı.

Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Atatürk Çamı Mevkii'nin ilçemiz için çok büyük önemi olduğunu belirterek, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ilçemizi ziyaretinin anısının yaşatıldığı bu bölgeye önemine yakışır bir şekilde çalışma yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkanımız ayrıca bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını saygı ve rahmetle andığını söyledi.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ