Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

BAŞKANIMIZ, YARIŞMAYA KATILAN ÖZEL MURADİYE ERKEK FEN LİSESİ ÖĞRETMENİ VE ÖĞRENCİLERİNİ ZİYARET ETTİ
Eklenme : 14.03.2018   -   Okunma : 2992

Başkanımız, Tübitak Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Ankara Bölge Finali'ne katılan öğrenci ve öğretmenleri ziyaret etti.

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, bu yıl 49.'su düzenlenen Tübitak Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Ankara Bölge Finali'ne katılan Özel Muradiye Erkek Fen Lisesi öğretmen ve öğrencilerini Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde açılan sergi alanında ziyaret etti.

Özel Muradiye Erkek Fen Lisesi, yarışmaya öğrenciler  Abdülbaki Emirhan Carti ve Veysel Toker'in  hazırladığı, danışman öğretmenliğini Halit Demirel'in yaptığı "Müslüman Denizcilerin Amerika'ya Kolomb Öncesi Keşfi" adlı tarih projesi ile katıldı.

Belediye Başkanımız Muhittin Güney, daha önceden görev yaptığı Muradiye Okulları'ndan projede görev alan Danışman Öğretmen Halit Demirel  ile öğrenciler Abdülbaki Emirhan Carti ve Veysel Toker'e başarılar diledi.

Projenin detayları şu şekilde;

Proje İsmi: Müslüman Denizcilerin Amerika'ya Kolomb Öncesi Keşfi

Projenin Amacı: Amerika'nın keşfinin yaygın tarih yazımının aksine Kolomb'un 1492 yılındaki seferinden daha önceki tarihlere dayandığı iddiasından yola çıkarak Müslüman denizcilerin ulaşıp ulaşmadığı hususunda doğru bilgiye ulaşmaktır. Ayrıca tarih kitaplarında ve ansiklopedilerde geçen keşfin yaygın tarih anlatımındaki bilgilerin gözden geçirilmesi gerekliliğini belirtmektir.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ