Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

BAŞKANIMIZ, OĞUZ KAĞAN USTA'NIN CENAZESİNE KATILDI
Eklenme : 24.03.2018   -   Okunma : 916

Başkanımız, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında 23 Ocak'ta şehit olan Piyade Üsteğmen Oğuz Kağan Usta'nın cenazesine katıldı.

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Bölge Milletvekilimiz Prpf. Dr. Emrullah İşler ile birlikte Zeytin Dalı Harekatı kapsamında 23 Ocak'ta şehit olan Piyade Üsteğmen Oğuz Kağan Usta'nın cenazesine katıldı.

Şehit Usta için Ahmet Hamdi Akseki Camisi'nde askeri tören düzenlendi. Cami avlusuna kortej eşliğinde getirilen tabutun başında askerler nöbet tuttu.

Şehidin eşi Saide, Kızılcahamam Yukarı Çanlı Mahallesi'nden hemşehrimiz olan annesi Sevim ve babası Canpolat Usta ile diğer aile üyeleri taziyeleri kabul etti.

Usta'nın naaşı kılınan cenaze namazının ardından askerlerin omzunda top arabasına alındı. Top arabası, arkasındaki kortej eşliğinde cami avlusundan ayrılırken baba Canpolat Usta şehit oğluna "asker selamı" verdi.

Şehidin 2,5 yaşında kızı Miray da yakınlarının kucağında, elinde oyunca bebeğiyle babasının son yolculuğuna uğurlanışını izledi.

Usta'nın naaşı Cebeci Askeri Şehitliği'nde toprağa verildi.

Törene ayrıca şehidin yakınları, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Ankara Valisi Ercan Topaca, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, milletvekilleri, garnizonda görevli askerler, emniyet mensupları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ