Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

BAŞKANIMIZ, 9. ENERJİ VERİMLİLİĞİ FORUMU VE FUARI'NA KATILDI
Eklenme : 29.03.2018   -   Okunma : 755

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, 9. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı'na katıldı.

            Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Sarayı'nda, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın himayelerinde düzenlenen ve iki gün sürecek 9. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı'na Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği temsilcisi olarak katıldı.

            Enerji Verimliliği Forumu kapsamında 29- 30 Mart tarihlerinde düzenlenecek olan panel ve oturumlar ile enerji verimliliğini içeren tüm konular, politikalar ve stratejiler, uluslararası enerji alanında/sektöründe araştırma yapan akademisyenler, kurumlar, şirketler ve Türkiye'nin önde gelen isimleri ile değerlendirilecek. Aynı zamanda, enerji tüketiminde verimliliği sağlayacak yeni teknoloji ile donatılmış ürün ve tasarımlar 9. Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı'nda sergilenecek.

Fuarın açılışında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak bir konuşma yaptı. 

Albayrak'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

10 MİLYAR DOLARLIK TASARRUF POTANSİYELİ
            ''Ticaret savaşlarını yakından takip ediyoruz öyle değil mi? Daha rekabetçi özel sektöre kavuşma hedeflerimizden bir tanesi olmalı. Sanayimize dağıtım şirketlerimize ciddi anlamda iş düşüyor. Konut dönüşümü ile yaklaşık 10 milyar dolarlık tasarruf potansiyelinden bahsediyoruz. Bu ekosistemin merkezinde konutu oturttuğumuz çok büyük bir potansiyel var. Koordinasyonda bakanlığımızın olduğu enerji verimliliğinin olduğu firmalar Enerji Verimliliği Danışmanlık (EVD) firmalarımızın artık bir dönüşüme girmesi lazım.''

20 BİNİ AŞAN BİR İSTİHDAM
            9 milyarlık dolarlık yatırımla hedeflenen 2033'e kadarki kazanım, yaklaşık 30.2 milyar dolar öngörülen unsur. Bu yaklaşık 23.9 milyon ton petrol eş değeri bir enerji tasarrufu demek. Aynı zamanda, Yüzde 14'e varan bir azaltım demek. Çevreci profilde baktığımızda 66.6 milyon ton karbon emisyonu eşdeğerinde bir salınım azaltımı hedefi demek. Oluşacak yan sanayi ve enstitü bakımında da 20'bini aşan bir istihdam."

            9. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı'na ayrıca Eski Kızılcahamam Kaymakamı ve halen İstanbul Valiliği görevini başarı ile yürüten Vasip Şahin de katıldı.

            9. Enerji Verimliliği Forumu, iki gün sürecek oturumlarla devam edecek. Bu süre içerisinde Belediye Başkanlığına Kızılcahamam Belediye Meclis Üyesi Songül Ergelen vekalet edecek.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ