Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

DEDE - TORUN, İKİ KUŞAK BİR ARADA JEOPARK ALANLARINI GEZDİLER
Eklenme : 26.04.2018   -   Okunma : 913

Ankara Altındağ Ertuğrul Gazi Ortaokulu ‘Dedem, Şehrim ve Ben’ projesi kapsamında iki kuşak bir arada Kızılcahamam’da doğada buluştular.

Ankara Altındağ Ertuğrul Gazi Ortaokulu ‘Dedem, Şehrim ve Ben’ projesi kapsamında iki kuşak bir arada Kızılcahamam’da doğada buluştular.

Ankara Altındağ Ertuğrul Gazi Ortaokulu sosyal sorumluluk projesi olan ‘Dedem, Şehrim ve Ben’ adlı proje kapsamında  dede ve torun iki kuşak, yaşadıkları bölgenin doğal güzelliklerini, doğal yapısını ve tarihi alanlarını birlikte gezip, bu değerlerin korunarak bir sonraki nesillere aktarılmasını vurgulamak maksadı ile ilçemize jeopark gezisi düzenlediler.

Dede ve Torunlar, Kızılcahamam Belediyesi Turizm Tanıtım Sorumlusu Ali İhsan Kayabaşıoğlu rehberliğinde ilk olarak Kızılcahamam Belediyesi Jeopark Müzesi’ni gezdiler, burada ilçemizin tarihi ve jeolojik oluşumları hakkında bilgi aldıktan sonra Abacı Peribacaları ve Mahkemeağcin Yeraltı şehrini gezdiler. Gezinin son bölümünde ise Soğuksu Milli Parkı, Şehit Anıt Ağacı, Kızılcahamam Belediyesi 100. Yıl Eğitimci Nuray Yeşil Müzesi ve son olarak ilçe merkezinde yöresel ürün alışverişi yaptılar.

Gezi Bitiminde Okul Müdürü Hüseyin Pınarcı ve Proje ekibi, Kızılcahamam  Belediye Başkanı Muhittin Güney’e Jeopark Projesine yapmış olduğu yatırımlardan ötürü ve de proje kapsamında yapmış oldukları destekten dolayı teşekkürlerini ileterek ilçemizden ayrıldılar.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ