Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

MESLEKİ TANITIM VE YÖNLERDİRME FUARI AÇILIŞI YAPILDI
Eklenme : 27.04.2018   -   Okunma : 706

27 Nisan 2018 Cuma günü Kızılcahamam 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi  Meydanı'nda yapılan açılışa; Kızılcahamam Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin İlhan, Ak Parti İlçe Başkanı Süleyman Acar, Belediye Meclis Üyeleri Kemal Öztürk, Songül Ergelen, Ankara Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Recep Altın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Ünlü, okul kurum müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş, yaptığı açılış konuşmasında; ilçemizdeki Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleriyle ilgili bilgi verdi. “Kızılcahamam'da 1850 lise öğrenci arasında 4 Meslek lisemizde 1100 öğrencimiz öğrenim görmektedir. Bu sergiyi düzenlemedeki amacımız ilçemizdeki meslek liselerini, alanlarını görsel olarak birlikte sergilemek, ilçemizde öğrenim görmekte olan, gelecekte okul ve alan seçimi yapacak 8. ve 9. sınıf öğrencilerimize, onların velilerine ve tüm halkımıza tanıtmaktır.” dedi.

Kızılcahamam Mesleki Eğitim Merkezi, Ayşe Bezci Mesleki Teknik ve Anadolu lisesi yiyecek içecek hizmetleri alanı ve konaklama seyehat alanı, İbn-i Sina Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi sağlık hizmetleri alanı, Halide Edip Mesleki Teknik ve Anadolu lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanı, Kızılcahamam Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri alanı, Elektrik, Elektronik Teknolojileri alanı, Makine Teknolojileri alanı ve Uçak bakım onarım alanı ile fuar alanında stand açtılar.

Çağatay İlkokulu 3-C Sınıf Öğrencilerinin halk oyunu gösterisinin ardından,  Mesleki Tanıtım ve Yönlendirme fuarının açılış kurdelesi kesilerek fuardaki standlar gezildi.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ