Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

AKDOĞAN İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ JEOPARK GEZİSİ İLE DOĞAYI KEŞFETTİLER
Eklenme : 2.05.2018   -   Okunma : 763

Kızılcahamam Akdoğan İlkokulu öğrencileri Jeopark gezisi düzenleyerek, Doğa eğitimi aldılar.

Kızılcahamam Akdoğan İlkokulu öğrencileri Jeopark gezisi düzenleyerek, Doğa eğitimi aldılar. Kızılcahamam Belediyesi tarafından yürütülmekte olan Jeopark projesi sayesinde öğrenciler almış oldukları Doğa eğitimleri ile Doğamızın önemini ve korunmasını erken yaşta algılıyorlar.

Akdoğan ilkokulu öğrencileri Müdür yardımcısı Ayşe Balcı ve sınıf öğretmenleri öncülüğünde Kızılcahamam Belediyesi Turizm Tanıtım Koordinatörü Ali ihsan Kayabaşıoğlu rehberliğinde ilk olarak, Taşlıca Mahallesinde bulunan Anadolu isminin verildiği bölgeyi Ayran Taşını ve Gelin Kaysını gezdiler, daha sonrasında Abacı Peri Bacaları, Mahkemeağcin Yeraltı şehri ziyaretlerinin ardından Güvem Bazalt sütunları, Soğuksu Milli Parkı ve Kızılcahamam Belediyesi Jeopark  Müzesini gezerek gezilerini tamamladılar.

Jeopark projesinin amacı olan  Jeolojik mirasın korunması  ve doğamızın korunarak bir sonraki nesillere aktarılması  hususunda her geçen gün daha fazla kitleye ulaşmaktadır. Bu sebepten ötürü gezi sonrasın da okul idaresi bu projeye yapmış olduğu katkılardan  dolayı Belediye Başkanı Muhittin Güney’e Teşekkür edip başarılarının devamını dilediler.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ