Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

BAŞKANIMIZ, ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI
Eklenme : 13.05.2018   -   Okunma : 621

Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney, Anneler Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney, Anneler Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

 Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, hiç bir zaman haklarını ödeyemeyeceğimiz, varlığımızı borçlu olduğumuz tüm annelerimizin Anneler Günü’nü en kalbi duygularımla tebrik ediyorum’ dedi.

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, 13 Mayıs Anneler Günü nedeniyle mesaj yayınlayarak başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerin gününü kutladığını bildirdi.

Mesajında, Anneler Gününün ve anne sözcüğünün bizler için ayrı bir önem taşıdığını kaydeden Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney, sözlerine şunları ekledi;

‘Tarihin her döneminde, Türk toplumlarında anneye gösterilen değer, dünyaya örnek olmuştur. Özellikle Kurtuluş Savaşı yıllarında, cephede kıyasıya mücadele veren evlatlarına elinden gelen desteği gösteren, onlarla birlikte can verip şehit düşen annelerimizin yazdığı tarih de bu anlamlı örneklerin her zaman canlı kalmasında bir etken olmuştur. Yağmur altında, cepheye kağnıyla mermi taşırken, bebeğinin üzerindeki battaniyeyi alarak mermiler ıslanmasın diye örtecek kadar kutsal bir görevi yapan başka bir milletin kadınını göremezsiniz. Öte yandan, “Cennet anaların ayakları altındadır” hadisiyle annelerimiz önemi vurgulanmıştır. Bizler, annelerimizi sadece bir günle hatırlayan değil, her günümüzü onlarla, onların hatıralarıyla yaşayan bir milletin çocuklarıyız. Bizleri en iyi şekilde yetiştirmek, hayata hazırlamak için karşılıksız sevgi veren, beklentisiz emek harcayan annelerimize her gün aynı değeri vermemiz gerektiğini en iyi bilen  toplumlardan biriyiz.’ dedi.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney, mesajını şu şekilde sürdürdü:

‘Üzerimizde ödenmez hakları bulunan, sevgi, fedakarlık ve sabırlarını hiçbir maddi değerle ölçemeyeceğimiz annelerimiz her zaman baş tacımızdır. Bizleri dünyaya getiren, büyütüp yetiştiren, sevgiyi, saygıyı öğreten, yaşamın en kutsal vazifesini yerine getiren annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, bütün annelere sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum diyerek bugün saat 19.00’da Adem Özbekler Kültür Merkezi’nde Annelerimiz için düzenlediğimiz Ankaralı İbocan Konserine davet ediyorum dedi.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ