Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

İLÇEMİZİN GURURU EMRULLAH İŞLER, 2. BÖLGE 3. SIRADAN YENİDEN ADAY OLDU
Eklenme : 22.05.2018   -   Okunma : 783

Hemşehrimiz Prof. Dr. Emrullah İşler, Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekili aday listesinde 2. bölge 3. Sıradan yine milletvekili adayı olarak gösterildi.

Ak Parti Ankara Bölge Milletvekili Hemşehrimiz Prof. Dr. Emrullah İşler, 24 Haziran seçimleri öncesinde bugün açıklanan Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekili aday listesinde 2. bölge 3. Sıradan yine bölgemizden milletvekili adayı olarak gösterildi.
24. 25. Ve 26. Dönemde bölgemizden milletvekili seçilen ve görevini başarı ile yürüten ilçemizin gururu Prof. Dr. Emrullah İşler, yeni dönemde de ilçemiz ve ülkemiz için hizmetlerine devam edecek. 25 Aralık 2013 - 29 Ağustos 2014 tarihleri arasında 61. Hükümette Başbakan Yardımcılığı görevini de yapan Hemşehrimiz Emrullah İşler, ülkemizin kritik döneminde bakanlık görevini de başarı ile yürütmüştü.
Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Hemşehrimiz Prof. Dr. Emrullah İşler’in yeniden aday gösterilmesini sevinçle karşıladığını belirterek, ilçemize gerçekleştirdiğimiz bir çok projede en büyük destekçimiz olan Bakanımızın yeni dönemde de hem ilçemiz, hem de ülkemiz için görevini başarı ile yürüteceğine inancının tam olduğunu söyledi. Bölge Milletvekilimizin mecliste olmasının ilçemiz için büyük bir şans olduğunu sözlerine ekleyen Başkanımız, Prof. Dr. Emrullah İşler’in adaylığının ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diledi.
 
PROF. DR. EMRULLAH İŞLER;
7 Ocak 1960'ta Kızılcahamam'ın Kuşçuören köyünde doğdu.
İlk, orta ve lise tahsilini Ankara'da tamamladı. 1985 yılında Kral Suud Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun oldu. Yüksek lisansını ve doktorasını Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Bölümü Tefsir Anabilim Dalında tamamladı.
Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümünde Tefsir alanında yardımcı doçent olarak çalıştı. Daha sonra Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Arap Dili Eğitimi Anabilim Dalında yardımcı doçent, doçent ve profesör unvanıyla görev yaptı. Kazakistan ve Suudi Arabistan'da misafir öğretim üyeliği görevinde bulundu. 2006-2011 yılları arasında Başbakan Başmüşaviri olarak çalıştı. Gazi Eğitim Fakültesi Arap Dili Eğitimi Anabilim Dalı Başkanlığı yaptı. Çok sayıda bilimsel kitap, makale ve bildirileri bulunmaktadır.
24, 25 ve 26. Dönemde Ankara Milletvekili seçildi. 24. Dönemde Dışişleri Komisyonu Üyeliği ve İSİPAB Türk Grubu Başkanlığı yaptı. 25 Aralık 2013 - 29 Ağustos 2014 tarihleri arasında 61. Hükümette Başbakan Yardımcılığı görevinde bulundu. Daha sonra Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanlığı yaptı.
26. Dönem 1. ve 2. yasama yılında Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanlığı yaptı.
Çok iyi düzeyde Arapça ve iyi düzeyde İngilizce bilen İşler, evli ve 3 çocuk babasıdır.
 

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ