Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

TÜRKİYE VE SUUDİ ARABİSTAN MEDYA BULUŞMASI KIZILCAHAMAM'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Eklenme : 24.05.2018   -   Okunma : 948

Türkiye-Suudi Arabistan Medya Buluşması Kızılcahamam Çam Otel’de gerçekleştirildi.

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki ikili ilişkilerin geliştirilmesinde medyanın rolünü ve etkinliğini artırmak amacı ile Türkiye-Suudi Arabistan Medya Buluşması Kızılcahamam Çam Otel’de gerçekleştirildi.

İftar programı ile başlayan buluşmaya; Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Suudi Arabistan Krallığı Önceki Tarım Bakanı ve Ankara Büyükelçisi Waleed A.Elkhreeiji, Türkiye'nin Riyad Büyükelçisi Erdoğan Kök, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, Türkiye-Suudi Arabistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özcan, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Müdürü Mehmet Savaş Polat, Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Meclis Üyeleri Songül Ergelen, Kemal Öztürk, Adem Emin Atakul, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Yemen, Etiyopya, Mısır, Lübnan ve Filistin'den konuklar, Türkiye ve Suudi Arabistan Basın Mensupaları ve davetliler katıldı.

İftar yemeğinin ardından oturumun açılış konuşmasını Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca yaparak, Suudi Arabistan denilince Türk-İslam dünyasındaki herkesin içinde bir saygı ve sevgi oluştuğunu ve biz Suudi Arabistan'a her dönem kardeş gözüyle, çok yakın insanlar gözüyle bakmış ve dinimizi, birlikte nefes aldığımız atmosferi çok çok yakın bir şekilde düşünmüş ve algılamışızdır diyerek katılımcıları selamladı.

Türkiye'nin Riyad Büyükelçisi Erdoğan Kök ise Türkiye ile Suudi Arabistan'ın çok sağlam ilişkilere ve dostluğa sahip iki ülke olduğunu ifade etti.

Suudi Arabistan Krallığı Önceki Tarım Bakanı ve Ankara Büyükelçisi Waleed A.Elkhreeiji, Türkiye ile Suudi Arabistan arasında her anlamda çok sağlam bir dostluk ilişkisi bulunduğunu kaydetti.

Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki ikili ilişkilerin geliştirilmesinde medyanın rolünü ve etkinliğini artırmak için Türk ve Suudi gazetecilerin bir araya geldiği program ikinci oturumun ardından iyi dileklerle kapanışı yapıldı.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ