Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

BAŞKANIMIZDAN İSTANBUL’UN FETHİ’NİN 565. YILI KUTLAMA MESAJI
Eklenme : 29.05.2018   -   Okunma : 1415

“İstanbul mutlaka feth edilecektir, Onu feth eden ne ulu bir komutan, onun askerleri ise ne güzel askerlerdir” (Hz. Muhammed)

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney ; İstanbul’un Fethi’nin dünya tarihinin kırılma noktalarından olduğunu belirterek, “İstanbul’un Fethi, herhangi bir kalenin veya şehrin fethi, herhangi bir askerî muzafferiyet değildir” diyerek kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Muhittin Güney, İstanbul’un Fethi’nin yıl dönümünde bir açıklama yaptı. “İstanbul’un fethi, herhangi bir kalenin veya şehrin fethi, herhangi bir askeri muzafferiyet değildir. Türk ve İslam tarihinin en büyük ve en mühim başarılarından birisi olmakla kalmayıp, dünya tarihinde meydana getirdiği olağanüstü etkisi sebebiyle Ortaçağ’ı kapatıp Yeniçağ’ın kapısını açtığı Feth-i Mübin, Kostantinopolis’in “gülzar” kılınması, İstanbul yapılmasıdır. İstanbul surları önünde çarpışmalar, dünyayı eline geçirmeye çalışan herhangi iki gücün kapışması değil, her birisi kendi doğrularına inanmış, onlara sadakatle bağlı iki farklı inancın, iki farklı zihniyetin kapışması idi. Bunlardan “haklı” olan aynı zamanda güçlü idi ve kazandı; aksi olsaydı, bu, dünya ve insanlık için bir felaket olurdu. İstanbul’un Fethi, Biz Türklerin semasındaki en parlak yıldızdır. Hiç kuşkusuz ve yine hiç kuşkusuz ki, asıl başarı sahibi, Türk Milleti’nin kendisidir. Ancak, bir milletin başarı ve büyüklük kıstaslarından birisi de yetiştirdiği evlatları ile orantılıdır. Bu noktada, O’nun en büyük evlatlarından, eşi zor bulunur büyük insan, bütün Türk-İslam ve dünya tarihinin en büyük ve en yüce şahsiyetlerinden birisi, birçok bakımdan da birincisi olan, devlerle dolu Türk tarihinde gölgesi diğer devleri örten Fatih Sultan Mehmet Han’ın şahsi dehası da kutlu fetihteki en büyük hisse sahibidir” şeklinde konuştu.

“İstanbul mutlaka feth edilecektir, Onu feth eden ne ulu bir komutan, onun askerleri ise ne güzel askerlerdir” (Hz. Muhammed)

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ