Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNDE TAPULARINI DEVREDEN VATANDAŞLARA ÖDEMELER YAPILMAYA BAŞLADI
Eklenme : 18.06.2018   -   Okunma : 796

Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesinde 1. Etap hak sahiplerinden tapularını belediyemize devreden vatandaşlara ödemeler yapılmaya başladı.

Kızılcahamam Belediyesi tarafından başlatılan Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesinde 1. Etap hak sahiplerinden tapularını belediyemize devreden vatandaşlara ödemeler yapılmaya başladı.

Kızılcahamam Belediye Meclisinin 03.09.2014 tarih ve 127-128 sayılı kararları ile 5393 sayılı Belediye kanununun 73. Maddesine istinaden, Ankara İli Kızılcahamam İlçesi Yenice ve Karşıyaka Mahalleleri, Büyük Hamam ve Kadirbey Bölgeleri Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesine başlanılmış, Kızılcahamam Belediye Başkanlığı ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı arasında 09.03.2017 tarihinde Protokol imzalanmıştır. Yenice ve Karşıyaka Mahalleleri, sınırları içerisinde yaklaşık 18.01 hektarlık alanın 5393 sayılı Belediye Kurulu kararı (15.08.2017 tarih ve 2017\10711 sayılı) resmi gazete yayımlanarak yürürlüğe de girmiştir.

Kızılcahamam Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesinde 1. Etap hak sahipleri ile görüşmelere başlayarak, ardından anlaşmaya varılan vatandaşlarımız ile muvafakat senetleri imzalandı.

Bu kapsamda konut anlaşması yapılan hak sahiplerinden bir kısmı geçtiğimiz hafta Tapu Sicil Müdürlüğünün hazırlamış olduğu tapu senetleri Belediye Başkanımız Muhittin Güney  tarafından imzalanarak teslim alınmıştı. Bugün ise hak sahibi MHP İlçe Başkanı Muzaffer Gökmen Belediye Başkanımız Muhittin Güney’in makamında tapusunu belediyeye devretti.

Nakit anlaşması yapan hak sahiplerinden tapusunu belediyemize devreden hak sahiplerine ödeme belgeleri verildi.

Başkanımız Muhittin Güney, ilçemiz için çok önemli bir proje olan kentsel dönüşüm projesinde çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini belirterek tapularını belediyemize devreden vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diledi.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ