Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

JEOPARK MÜZESİ İÇ TEFRİŞAT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Eklenme : 20.06.2018   -   Okunma : 1492

Sonbaharda yenilenerek açılacak olan Jeopark Müzesi doğal ve kültürel mirasımızın korunması ve keşfedilmesi için bambaşka bir deneyim suNUYOR

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney'in ilçemize kazandırdığı Jeopark Müzesi içerisinde Belediye Başkanımızın talimatları ile yapılan yenileme çalışmaları devam ediyor.  Sonbahar aylarında tamamlanması hedeflenen çalışmalarla müze içerisinde bambaşka bir dünya bizleri bekliyor olacak.

Kızılcahamam Yabanabad Doğal Mirasını Yenilenen Müzemizde Keşfetmeye Bekliyoruz ...

Sonbaharda yenilenerek açılacak olan Kızılcahamam Belediyesi Jeopark Müzesi doğal ve kültürel mirasımızın korunması ve keşfedilmesi için bambaşka bir deneyim sunuyor.

 

Yabanabad'ın eşsiz doğal güzelliklerinin oluşum hikayesini keşfetmek için müze tasarımımızı yeniliyoruz.
Belediyemiz doğal ve kültürel mirasın korunması alanında başta çocuklar ve gençler olmak üzere, tüm halkımıza erişmek amacı ile bir süredir DOĞAL MİRASIMIZIN KORUNMASI programını hayata geçiriyor.

Doğal Mirasımızın Korunması Programı kapsamında:
- Jeoparkların ve bölgenin jeolojik oluşum hikayesinin anlatıldığı, yeni teknolojik sunum ve deneyimlerin yer aldığı müzemizi yeniliyoruz.

 - Jeositlerde doğal park alanları inşa ediyoruz.

- Tematik Doğa Turlarımıza ve Doğa Dostu Çocuklar Eğitim Programlarımıza devam ediyoruz.

 

Hedefimiz bölgemizin jeolojik oluşumlarının izlerini görebildiğimiz dünya doğal miraslarının nadide örneklerini barındıran Jeopark alanlarımızın ziyaretler esnasında zarar görmesini engellemek, ziyaretçilerimizi doğal mirasın korunması konusunda bilinçlendirmek. doğal parkların hazırlanması çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor.


Kızılcahamam ve çevresinden gelen ziyaretçilerimize hergün Türkiye'nin dörtbir yanından gelen meraklı doğa dostları ekleniyor.
Hedefimiz yerli ve yabancı ziyaretçilerimizin sayısını artırmak ve TEMATİK DOĞA TURLARI ile rehberli gezilerimizi geliştirmek.

İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyelerinin danışmanlığında yürütülen KIZILCAHAMAM JEOPARK MÜZESİ yenileme çalışmalarımız kapsamında Anadolu'nun Oluşumu, Hikayelerle 25 milyon yılın Paleoflorası ve Paleozoolojisi, Fosil Ağaç Ormanlarının Oluşum Hikayesi, Silis Nedir?, Diyatomitlere Bakış, Volkan Patlamaları ve Büyük Yangınlar, Karagöl'ün Oluşumu gibi ilgi çekici başlıklar, eğlendirirken doğayı ve çevreyi tanımamızı severek korumamızı sağlayacak öğretici sunumlar yer alıyor.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ