Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

KIZILCAHAMAM’DA 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA ETKİNLİĞİ YAPILDI
Eklenme : 16.07.2018   -   Okunma : 1388

15 Temmuz Anma Etkinlikleri bugün Kızılcahamam 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'nda devam etti.

15 Temmuz Anma Etkinlikleri bugün Kızılcahamam 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'nda devam etti.

Kızılcahamam Belediyesi tarafından 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında 15 Temmuz fotoğraf sergisi düzenlendi.

15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yıl dönümü sebebiyle Kızılcahamam Belediyesi ve Kızılcahamam Kaymakamlığı tarafından düzenlenen etkinliğe Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Eşi Ayşe Güney, İlçe Kaymakamımız Mehmet Yıldız, Belediye Başkan Yardımcımız Fahrettin İlhan, Belediye Meclis Üyeleri Durali Uygun, Kemal Öztürk, İbrahim Yıldız, Murtaza Güngör, Yusuf Şengül, Songül Ergelen, Başkan Danışmanı ve Genel koordinatör İhsan Taşer, AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Acar, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Fatma Yıldız, İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay, İlçe Jandarma Komutanı Kadir Bilgi, İlçe Emniyet Müdürü Halil İbrahim Ulubey, AK Parti İlçe Teşkilatı, birim müdürleri, Anfa Güvenlik Personeli, 15 Temmuz  şehit aileleri ve ilçe halkımız katıldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli birlik günü etkinliği Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı, ardından İlçe Müftülüğü hocalarımız tarafından Sela ve dualar okundu. protokol konuşmalarına geçilerek Programın açılış konuşmasını Belediye Başkanımız Muhittin Güney yaptı.

Başkanımız Konuşmasında “15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü ve şehitlerimizi anma programına hoşgeldiniz diyerek, 15 temmuz gecesi Kızılcahamam’da yaşananlardan bahsederek o günü tekrar hatırlattı.

Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinden askeri üniforma giymiş bir grup cuntacı terörist tarafından 15 Temmuz 2016´da Türkiye Cumhuriyeti devletini, demokrasiyi ve millî iradeyi hedef alan haince bir darbe girişiminde bulunuldu. Başta Başkomutan olarak Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, hükümetimizin, güvenlik kuvvetlerimiz ile halkımızın kahramanca mücadelesi sonucunda bu kanlı girişim engellenmiş, milletimizin direnişiyle demokrasimiz kazanmıştır diyerek, 15 Temmuz tarihinde İlçemizden şehit olan Hakan Gülşen, Lütfi Gülşen, Mehmet Gülşen ve İbrahim Ateş’e ülkemizde ‘de verdiğimiz şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyerek Ailelerine başsağlığı diledi. 

İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinliğinde Katılımcıları selamlayarak 15 Temmuz şehitlerimize ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diledi.

Program’da İlahi ve Ezgi sanatçısı Şerif Saka tarafından kahramanlık türküleri seslendirilerek semazen gösterileri gerçekleştirildi. Bestesi ve müziği kendisine ait olan Şerif Saka, Geliyoruz kılibi yayınlandı. Kızılcahamam Belediyesi tarafından hazırlanan 15 Temmuz 2016 Hain darbe girişiminin İlk dakikalarında Kızılcahamam’da yaşananlar ve 15 Temmuz anısına Kızılcahamamlı şehitlerimizin kısa filmi yayınlandı.

Kızılcahamam’da kamp yapan Adana Dermirspor futbolcuları da 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanına gelerek etkinliğimize destek verdi.

İlçe Müftülüğü tarafından Kur’an tilaveti ve İlçe Müftüsü Tarafından dua edildi. Programın sonunda Evrensel Hafızlar Derneği Kızılcahamam şubesi öğrencilerinin hazırladığı Kur’an Tilaveti İlahi ve şiirlerden oluşan sunum yapıldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli birlik günü 16 Temmuz 2018 gecesi Saat:00.13 ‘de Aşağı Merkez Caminden okunan sela ile sona erdi.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ