Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

KIZILCAHAMAM KADİRBEY KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNİN 1. ETAP ÇALIŞMALARININ AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI
Eklenme : 20.07.2018   -   Okunma : 1743

Kızılcahamam Kadirbey Kentsel Dönüşüm Projesinin 1. etap çalışmaları için bugün Cuma namazı çıkışında Saat 14:00 da 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında açılış töreni gerçekleştirildi.

Belediye Başkanımız Muhittin Güney konuşmasında; Kızılcahamam Kadirbey Kentsel Dönüşüm Projesinin 1. etabının başlamasından dolayı tertip ettiğimiz törenimize hepiniz hoş geldiniz dedi. Kadirbey Kentsel Dönüşüm Projesi" bugün itibarı ile inşallah başlamış olacak. İlçemizin en güzel bölgelerinden olan Karşıyaka Mahallesi, yapılacak olan bu çalışma ile Kızılcahamam'ın yeniliğe açılan penceresi olacak. İçerisinde pazar yeri, camisi, ticaret alanları, çocuk oyun alanları, ofis alanları, otoparkı, sosyal donatı alanları, kent konağı, çevre düzenlemesi ve lüks konutları ile kent yaşamına değer katacak önemli bir alan olacak. Tamamlandığında da kendimize, çocuklarımıza ve torunlarımıza bizlerden en güzel hatıra olarak kalacak. Onların daha huzurlu ve rahat yaşayacakları "Yeni Bir Kızılcahamam" olacak. Hazırladığımız proje kapsamında, bugün ilk yıkımları gerçekleştireceğimiz 1. Etapta vatandaşlarımızla uzun bir görüşme ve anlaşma süreci yürüttük. Bu süreçte 1.Etapta hak sahibi olan vatandaşlarımızın projeden maksimum faydayı sağlaması amacıyla TOKİ ile bir çok toplantı yaptık. Vatandaşlarımızın %80’inden fazlası ile nakden veya konut vermek suretiyle yaptığımız anlaşmalar neticesinde, Ramazan Bayramından itibaren nakit anlaşma bedellerini ödemeye başladık ve tapuları devraldık. Hazırlattığımız ve TOKİ tarafından da uygun görülen proje ile Kızılcahamam Kentsel Dönüşüm Projesinin tamamında; 500 kişilik cami, 6350 metrekare ticaret alanı, 1900 metrekare pazar alanı olacak. Projede; 635 adet 2+1, 291 adet 3+1, 60 adet te  4+1, toplamda 986 konut olacak. Bugün başlangıcını yaptığımız 1. etapta ise,  87 adet 2+1, 16 adet 3+1 ve 24 adet te 4+1 olmak üzere toplamda 127 konut ve 1500 m2 ticaret alanı yapılacak. Bu projenin gerçekleşmesiyle kentimizin en önemli bölgesi, daha modern, daha nitelikli ve daha işlevsel bir görünüme kavuşacak. İlk yıkım işlemini yaptığımız bu bölgede inşallah yakın zamanda daha büyük bir törenle ilk temeli de atacağız. İnşallah 2 yıl gibi kısa bir sürede inşaatları bitirip hak sahiplerine kura ile konutlarının verilmesi aşamasında tekrar birlikte olmayı Allah’tan niyaz eder siz değerli hemşerilerimize saygılar sunarım dedi.

İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız’da konuşma yaparak Sayın Belediye Başkanımızı, Belediye Meclis Üyelerimizi ve Ekibini özellikle tebrik ediyorum. Böyle bir Alt Yapı çalışması isteği için bir çok Belediye bundan çekinirken Belediye Başkanımız korkusuzca bu işe girişip başlamasını tebrik ediyorum. Bu proje bittiğinde İlçemizin çevresi daha’da güzelleşecek dedi.

Kadirbey Kentsel Dönüşüm Projesinin 1. Etap açılış törenine; Belediye Başkanımız Muhittin Güney, İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Acar, Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin İlhan, Belediye Meclis Üyeleri Yusuf Şengül, Songül Ergelen, İbrahim Yıldız, Adem Emin Atakul, Durali Uygun, Günaydın Yüce, Hamis Tüfekçi, Kemal Öztürk, Fatih Oral, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Yıldız, İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay, İlçe Emniyet Müdürü Halil İbrahim Ulubey, İlçe Gıda ve Tarım Müdürü Ali Özdemir ve çok sayıda Kızılcahamamlı hemşerilerimiz katıldı.

Konuşmaların ardından kurban kesimi yapılarak İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay tarafından dua edildi. Dua’nın ardından Kızılcahamam Kadirbey Kentsel Dönüşüm Projesinin 1. etap yıkım çalışmaları başladı.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ