Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

GELENEK BOZULMADI; KURBAN BAYRAMI TATİLİNDE TERCİH YİNE KIZILCAHAMAM
Eklenme : 24.8.2018   -   Okunma : 749

Kurban Bayramı tatilini fırsat bilen vatandaşlar, Türkiye’nin Doğa ve Termal Cenneti olan Kızılcahamam’ı öncelikli olarak tercih ettiler.

Kızılcahamam’a bayram tatili için gelen misafirler, bölgenin gerçek manada termal özelliğini ispatlamış kaplıcalarımızdan faydalanarak,  Soğuksu Milli Parkı’nda doğa ile iç içe piknik yapmanın farkını yaşıyorlar.

Türkiye’nin Termal Cenneti ve İç Anadolu Bölgesi’nin en gözde ilçelerinden biri olan Kızılcahamam; termal suları, tabiatı ve milli parkı ile ün kazanmış bir ilçe olarak bilinmektedir. Baharın gelmesiyle yoğunlaşan Kızılcahamam’da bulunan Soğuksu Milli Parkı hafta sonlarında piknikçilerini ağırlamaya ve kalabalık günler geçirmeye devam ediyor.

Yapılan gözlemlere göre Ankara’nın yoğunluğundan ve haftanın yorgunluğunu atmak ve Bayram tatili için Kızılcahamam’a gelen misafirler önce Soğuksu Milli Parkında stres atıp bol oksijen aldıktan sonra Termal Kaplıcalara girerek sağlıklı bir şekilde evlerine dönüyorlar.

Konuyla ilgili görüşlerini belirten Belediye Başkanımız Muhittin Güney; ilçemize yoğun ilgi gösteren hemşerilerimizin ve misafirlerimizin Kurban Bayramını tebrik ederim, öncelikli tercih olarak Kızılcahamam’ı tercih ettikleri için de teşekkür ederim, bundan böyle yaz boyunca da herkesi Kızılcahamam’a davet ederek bu farkı yaşamalarını tavsiye ediyorum dedi. Başkanımız, ayrıca ilçemize gelen misafirlerimizi en güzel şekilde ağırlayan esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza da teşekkür etti.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ