Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜNDE SOĞUKSU MİLLİ PARKINDA TEMİZLİK
Eklenme : 17.09.2018   -   Okunma : 1076

Dünya Temizlik Günü nedeniyle bir araya gelen yaklaşık 100 gönüllü genç, İlçemiz Soğuksu Milli Parkı’nda çevre temizliği yaptı.

Dünya Temizlik Günü nedeniyle bir araya gelen yaklaşık 100 gönüllü genç, İlçemiz Soğuksu Milli Parkı’nda çevre temizliği yaptı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Sivil Yaşam Derneği (SİYAMDER) ve Kızılcahamam Belediyesi girişimleri ile bir araya gelen ve 15 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde çevre temizliği yapmak isteyen yaklaşık 100 genç İlçemiz Soğuksu Milli Parkında buluştu. Türkiye’de 21 ilde, Dünya’da ise 150 ülkede eş zamanlı olarak en az beş saat çevre temizliği yapılacak etkinlik çerçevesinde İlçemizde buluşan gençler, Ellerinde birbirinden farklı sıfır atık poşetleriyle çevre temizliği yapacak olan gençler, vatandaşları da doğa ve çevre bilinci konusunda bilgilendirerek toplanan atıkları geri dönüşüme gönderilmek üzere sınıflandırdı.

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney;  “Dünya çapında 150 ülkede gerçekleşen Dünya Temizlik Günü kapsamında yaklaşık 100 kişilik bir ekibin İlçemiz Soğuksu Milli Parkı’nda bir araya gelerek temizlik hareketine katıldı. Soğuksu Milli Parkında yapılan temizlik çalışmasından dolayı katılımcılara teşekkür ediyor, soğuksu milli parkına gelen misafirlerimizin bu çalışmaların ardından doğayı temiz bırakacaklarını umut ediyorum dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği İdaresi Başkanlığı Atık Koordinasyon Şube Müdürü Duygu Soytürk, “Bugün Dünya Temizlik Günü kapsamında yaklaşık 100 kişilik bir ekiple Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı’nda bir temizlik hareketi yapıyoruz. Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak da teknik destek sağladık. Arkadaşlarımızla bugün, bu aktivitede bulunmaktan dolayı mutluyuz” dedi.

SİYAMDER Ankara Yerel Kurulu Demokratik Katılım Çalışma Grubu Direktörü Kubilay Tuğlu ise “Bu sene 150 ülkede, 18 milyon gönüllü ile aynı anda temizlik faaliyeti gerçekleştiriyoruz. Amacımız, çevreyi temizlemek, atıkları doğal alandan temizlemek, geri dönüştürülebilir şekilde bunları ayrıştırmak ve bunları geri dönüşüme kazandırmak, aynı zamanda da halkı bilinçlendirmek. Yani, çevreye çöp atılmasını önlemek, bununla hakkında bir farkındalık oluşturmak” dedi.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ