Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

BAŞKANIMIZ, DİN GÖREVLİLERİ İLE BİRARAYA GELDİ
Eklenme : 3.10.2018   -   Okunma : 665

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney İlçemiz Müftülüğüne Bağlı Merkez ve Mahallelerimizde görevli İmamlarımız ve din görevlilerimiz ile bir araya geldi.

Camiler ve Din Görevlileri haftası nedeni ile Kızılcahamam Eliz Otel’de yapılan toplantıya; Kızılcahamam İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin İlhan, Belediye Meclis Üyesi Songül Ergelen, Kemal Öztürk, Yusuf Şengül, Murtaza Güngör, Belediye Başkan Danışmanı ve Genel Koordinatör İhsan Taşer, Diyanet İşleri Daire Başkanı Nazif Fethi Yalçınkaya, İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay Emniyet Müdürü Halil İbrahim Ulubey, Jandarma Komutanı Kadir Bilgi ve Din görevlileri katıldı.

Başkanımız Muhittin Güney;

“Siz değerli din görevlilerimiz, hayatımızın her safhasında yanı başımızdasınız. Çünkü sizler, doğduğumuzda  ezan ve kâmetin ilahi muştusunu kulağımıza okudunuz. Çocukluğumuzun en unutulmaz anlarında, bir yol gösterene en çok ihtiyaç duyduğumuz gençlik çağımızda bize rehber oldunuz. Vatan borcumuzu ödemek için yola çıktığımızda, yuva kurmaya adım attığımızda, nihayet ebedi yolculuğa uğurlanırken dualarıyla hep yanımızda oldunuz.

Bizler de belediye olarak her zaman hayatımızın her aşamasında bizlerin yanında olan siz değerli din görevlilerimizin çalışmalarında yanında olmaya gayret ettik. İlçe içerisinde bulunan camilerimizin temizliklerinin yanı sıra yakın zamanda başlattığımız "MAHALLEDE TEMİZLİK VAR" projemiz ile tüm mahallelerimizde camilerimize de ulaştık. İlçemizdeki Kur'an Kurslarımızdaki hocalarımızın ve öğrencilerimizin taleplerinde her zaman çözüm üretmeye gayret ettik. Kurslarımıza otobüs desteği sağladık. Yine kurslarımızda gerekli olan tadilat, onarım gibi işlerde yardımcı olmaya çalıştık. Bundan sonra da her zaman siz değerli din görevlilerimizin yanında olmaya gayret edeceğiz.

Bu vesileyle geçmişten günümüze camilerimizin maddi ve manevi îmârı için gayret gösteren hocalarımızdan ve kardeşlerimizden ahirete irtihal edenlere Yüce Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum. Rabbim bizlere de hademe-i hayrat olmayı, insanlığa hayırlı hizmetler sunmayı nasip eylesin. Düzenlenen bu programda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, camiler ve din görevlileri haftanızı tebrik ediyorum” dedi.

İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, yaptığı konuşmada din görevlilerinin haftasını kutlayarak camilerimize yapılan hizmetlerden dolayı Belediye Başkanımız Muhittin Güney’e teşekkür etti.

Programda Emekli olan din görevlisi Mustafa Acar hocaya ve Rahmetli Emekli Müftü Necip aydın Hoca’nın oğlu Hacı Hüseyin Aydın’a plaket takdim edildi. İlçemizde ve il genelinde yapılan ezan okuma, Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma ve dini bilgiler yarışmalarında dereceye giren din görevlilerine hediyeler takdim edildi.

Camiler ve Din görevlileri haftası nedeni ile yapılan programın ardından Belediye Başkanımız Muhittin Güney tarafından katılımcılara yemek ikram edildi.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ