Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

BAŞKANIMIZDAN ANKARA'NIN BAŞKENT OLUŞU'NUN 95. YILI MESAJI
Eklenme : 13.10.2018   -   Okunma : 891

Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Ankara’nın başkent oluşunun 95. Yıl dönümü sebebi ile bir mesaj yayınladı.

Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Ankara’nın başkent oluşunun 95. Yıl dönümü sebebi ile bir mesaj yayınladı.

Belediye Başkanımız Muhittin Güney, "Ülkeleri temsil eden en önemli unsurlardan biri de şüphesiz başkentlerdir. Bir ülkenin başkenti demek, o ülkenin tüm yönetim mekanizmalarının toplandığı yer olarak akla gelir.

Bağımsızlık mücadelemizde stratejik kararların alınmasına ve Cumhuriyet’e uzanan yolda temel kurumların kuruluşuna ev sahipliği yapan Ankara, milletimizin mukadderatının şekillendiği önemli bir karargâh olmuştur. Türkiye Büyük Millet Meclisi, milli mücadelenin sevk ve idare merkezi olan Ankara’yı, zafere ulaşılmasının ardından ‘başkent’ ilan ederek, Ankara ve Ankaralıları onurlandırmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu, gelişmesi ve ilerlemesinde de önemli kararların alındığı Ankara, Cumhuriyet’le birlikte hızlı bir gelişme sürecine girmiş, bugün hepimizi gururlandıran bir marka şehir haline gelmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olma onurunu layıkıyla taşıyan Ankara, sahip olduğu tarihi ve kültürel zenginlikleriyle 2023 hedeflerine ulaşılmasında da öncü rolünü sürdürecek, ülkemizin gelişmesi ve ilerlemesine katkılarını devam ettirerek dünya başkentleri arasında önemli bir yer almış ve çeşitli ödüller kazanmıştır.

Ankara, merkezi noktada ve başkent olduğu için ülkemizin etnik, dini, sosyal, kültürel dokusuna da ev sahipliği yaparak, dünyanın ve yurdumuzun dört bir yanından gelenlerin farklılıklarını zenginlik addederek bağrına basmıştır.

Bu düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve şükranla yad ediyor, Ankara’nın başkent oluşunun 95. yılını yaşamanın heyecanı ve coşkusuyla tüm Ankaralıları kutluyorum. Başkentimizin ilelebet bugünkü gibi örnek bir başkent kimliğiyle, ülkemizin ve milletimizin milli birlik, beraberlik ve kardeşliğine vesile olmasını diliyor, marka şehir olma yolunda daha da ilerlemesini temenni ediyorum” dedi.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ