Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

ANKARA’DAKİ OKULLARDAN JEOPARKA YOĞUN İLGİ
Eklenme : 15.10.2018   -   Okunma : 1618

Kızılcahamam jeolojik bir arazi yapısı olması sebebi ile Jeopark alanlarını bünyesinde barındırdığı için jeopark'a ilgi her geçen gün artış gösteriyor.

Kızılcahamam sadece doğal yapısı ile değil, jeolojik bir arazi yapısı olması sebebi ile Jeopark alanlarını bünyesinde barındırdığı için jeopark duraklarımıza ilgi her geçen gün artış gösteriyor.

Jeoparkın hafta sonu ziyaretçileri, Ankara ODTÜ Koleji 10.sınıf öğrencileri oldu. Öğrenciler, ders konuları olan kayaç yapısı konusu işlemek, bilgilerini pekiştirmek için ilçemiz jeopark alanlarını gezdiler. Öğrenciler Kızılcahamam Belediyesi Turizm Tanıtım Koordinatörü Ali ihsan Kayabaşıoğlu rehberliğinde sırası ile Güvem Bölgesi Beşkonak Fosil Yatakları, Güvem Bazalt Sütunları daha sonrasında Çeltikçi bölgesinde bulunan Abacı Peribacaları oluşumlarını incelediler. Gezi sonrasında, Kızılcahamam Belediyesi Eğitimci Nuray Yeşil Müzesi, Şehit Anıt Ağacı ve Soğuksu Milli Parkında incelemelerde bulunup hoş vakit geçirdiler.

Geziyi Organize Eden SALTUR Yetkilileri, ilçemizdeki Jeopark alanlarımızda yapılan çalışmaları takdir ettiklerini ve bundan sonraki süreçlerde turlarını Kızılcahamam’a yapacaklarını dile getirip, Belediye Başkanımız Muhittin Güney’e başarı dileklerini ve teşekkürlerini ilettikten sonra ilçemizden ayrıldılar.



İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ