Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

BAŞKANIMIZDAN 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ SEBEBİ İLE MUHTARLARIMIZA YEMEK DAVETİ
Eklenme : 19.10.2018   -   Okunma : 786

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla muhtarlarımıza yemek daveti verdi.

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla muhtarlarımıza yemek daveti verdi.

Kızılcahamam Yakuttaş Düğün ve Balo Salonu’nda  düzenlenen davete, Belediye Başkanımız Muhittin Güney, İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin İlhan, Genel Koordinatör Başkan Danışmanı İhsan Taşer, Belediye Meclis Üyeleri Songül Ergelen,  Kemal Öztürk, Murtaza Güngör, Yusuf Şengül, İbrahim Yıldız, Durali Uygun, Adem Emin Atakul, Fatih Oral, Hamis Tüfekçi, Günaydın Yüce, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kadir Bilgi, İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş, Kızılcahamam A.B.B. Fen İşleri Müdürü Hasan Demir, Kızılcahamam Aski Müdürü Hasan Genç ve mahalle muhtarları katıldı.

Muhtarlara yemek davetinde konuşma yapan Belediye Başkanımız Muhittin Güney konuşmasında “ Muhtarlar günü dolayısı ile siz değerli muhtarlarımıza düzenlediğimiz yemeğimize hoş geldiniz. Hepinizin bu özel gününü tebrik ediyorum.

Muhtarlık müessesesi ilk olarak Osmanlı Padişahı İkinci Mahmut döneminde 19 Ekim 1829 günü faaliyetlerine başlamıştır. Yıllardır da hizmet makamı olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Muhtarlarımız yerel demokrasinin en eski örneğini temsil etmektedir. Bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumları ile ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedir. Seçimle göreve gelen muhtarlarımız vatandaşlarımızın kendilerine inanması ile göreve gelmektedir. Vatandaşlarımıza göre en makbul muhtar ise kendilerine ve mahallelerine hizmet eden muhtardır.

Muhtarlarımız devletin en ücra köşeye uzanan elidir. Gerek bu hakkı teslim etmek için, gerekse kamuoyunda farkındalık oluşturmak için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2015 yılında 19 Ekim günü muhtarlar günü olarak ilan edildi. Hepiniz milli iradenin birer temsilcisisiniz. Hepinize görevlerinizde başarılar diliyorum.Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı ve devam eden muhtarlarla buluşma toplantıları sadece Türkiye için değil, dünya demokrasisi tarihi için önemli olaylardan biridir. Fiziki şartların iyileştirilmesi, muhtar ücretlerinin asgari ücret düzeyine çıkartılması elbette önemlidir. Ancak daha önemlisi, halkın içinden halkın seçtiği, demokrasinin adeta çekirdek yöneticileri olan siz değerli muhtarlarımızın yönetime daha fazla katılmaları, halkımızın talep ve isteklerinin gerçekleşmesine sundukları katkılardır. 19 Ekim anlamı ile sadece muhtarlar günü değil ayrıca milletin günüdür.

Sevgili muhtarlarımız, sizler de belediye başkanları, milletvekilleri gibi vatandaşlarımızın tercih ettiği, seçimle iş başına geçen meslektaşlarımızsınız. Hizmetlerimizi sizlerin de aracılık etmesi ile mahallelerinizde yaşayan vatandaşlarımıza götürmekteyiz. Çoğu zaman gelen talepleri yerine getirmeye gayret ettik ve çözüme ulaştırdık. Mümkün mertebe siz değerli muhtarlarımızın da gayretleri ile vatandaşlarımızın sıkıntılarını giderdiğimizi düşünüyorum. Bunu da sizlerle uyum içerisinde çalışarak gerçekleştirdik. Bu konuda hassas davrandığınız ve bizlere yardımcı olduğunuz için teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte de aynı şekilde işbirliği ile vatandaşlarımızın hizmetine birlikte koşacağımızdan hiç bir zaman şüphe duymuyorum.

Göreve ilk başladığımız zamandan bu yana ilçemizin önceden tespit ettiğimiz ve sonrasında gördüğümüz sorunlarını tek tek çözmeye gayret ettik. İlçemizin geleceğine yönelik yatırımlarımızı gerçekleştirdik ve hala da gecemizi gündüzümüze katarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kızılcahamamımız, nasıl daha iyi olur daima bunu düşünüyoruz.. Sizler de önce sorumluluğunu aldığınız mahallelerin, sonra da güzel ilçemizin daha da iyi olmasını isteyerek çalışmalarınızı gerçekleştiriyorsunuz ve şüphesiz bu şekilde de devam edeceksiniz.

Sizlerle birlikte çalıştığımız süreç içerisinde, belki de ülke tarihimizin en önemli günleri yaşandı. Karış karış her toprağında nice kahramanlık destanları olan kutsal vatanımız üzerinde oynanan kirli oyunlar artarak devam etti. Tarihimizin en büyük ihanetlerinden olan 15 Temmuz hain darbe girişimi de  sizlerle birlikte görev yaptığımız bu dönem içerisinde gerçekleşti. Bu zor günleri de ilçe bazında yine el birliği içerisinde geçirmeyi başardık. Bu süreçte yine muhtarlarımızla her zaman işbirliği yaparak uyum içerisinde görevimizi layıkıyla yerine getirdik. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunların, terör faaliyetlerinin ve üst üste gelen yoğun seçim çalışmalarının arasında hep birlikte görevlerimizi yaptık ve vatandaşlarımızın bu yaşananlardan etkilenmeden hizmetleri almasına gayret ettik. Özellikle bu zamanlarda bizlere olan desteğiniz ve hassasiyetiniz için teşekkür etmek istiyorum.

Yine yakın zaman önce ilçemiz için çok önemli bir olayı daha gerçekleştirdik. Yıllar sonra hep birlikte Sayın Cumhurbaşkanımızı ve AK Partimizi ilçemizde tekrar ağırladık. Sayın Cumhurbaşkanımızın ve bakanlarımızın  katılımları ile projelerimizin açılışını da Belediye binamız önünde gerçekleştirdik.  Bir hasret sona erdi ve inşallah bundan sonra da sürekli olarak ilçemize teşrif edecekler. Ben tekrar sizlere 5-7 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen AK Parti 27. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı süresince hem kendi katılımlarınız hem de vatandaşlarımızın katılımı hususunda gösterdiğiniz hassasiyet için de teşekkür etmek istiyorum.

Siz değerli muhtarlarımız için ne yapsak azdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın sizlere hediye ettiği bu anlamlı günde bizler de Kızılcahamam Belediyesi olarak yemekli toplantımızla gününüzü kutlamak, bir araya gelmek istedik. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor, tekrar 19 Ekim Muhtarlar Gününüzü kutluyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Ardından konuşmalarını yapmak üzere İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, tüm muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü kutlayarak yaptıkları ve yapacakları çalışmalarda başarılar diliyorum dedi.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ