Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ TARAFINDAN ÖĞRETMENLERE AKŞAM YEMEĞİ TERTİP EDİLDİ
Eklenme : 29.11.2018   -   Okunma : 1016

Belediye Başkanımız Muhittin Güney, öğretmenler günü nedeniyle ilçemizde görev yapan tüm öğretmenlerimiz ve aileleri için akşam yemeği tertip etti.

Belediye Başkanımız Muhittin Güney, öğretmenler günü nedeniyle ilçemizde görev yapan tüm  öğretmenlerimiz ve aileleri için akşam yemeği tertip etti.

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney tarafından Eliz Otel 15 Temmuz Salonunda saat 18:00’da öğretmenlere ve ailelerine akşam yemeği tertip edildi.

Yemeğe Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız ve eşi Şenel Yıldız, Belediye Başkanımız Muhittin Güney ve eşi Ayşe Güney, Kızılcahamam Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Seyhan Akıska, Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin İlhan, Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş ve eşi Işıl Şerife Karakuş, Belediye Meclis Üyelerinden Kemal Öztürk, Yusuf Şengül, Murtaza Güngör, Songül Ergelen, İbrahim Yıldız, Adem Emin Atakul, Durali Uygun, Fatih Oral, Murat Can, İlçe Emniyet Müdürü Halil İbrahim Ulubey, İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay, İlçe Tarım Müdürü Ali Özdemir, Orman İşletme Müdürü Mehmet Pınar, Başkan Danışmanı ve Genel Koordinatör İhsan Taşer, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, öğretmenler ve öğretmen aileleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını Kızılcahamam Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş yaptı.  Açılış konuşmasının ardından ise Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney Konuşmasında; Katılımcıları selamlayarak,

“Millet Mektepleri'nin açılışı ve Atatürk'ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Bugün tüm öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık, unutulmadıklarını gösteren bir gündür.

Öğretmenlik, insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz mesleğidir. Öğretmen, insanların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayan, yaşamları boyunca kendilerine gerekebilecek bilgileri kazanmalarına yardımcı olan ve topluma arkasını dönmeden toplumun sürekli önünde giden bir gönül eridir. Bundan dolayı da karşısına çıkabilecek zorluklar kendisini yıldırmayacaktır, yıldırmamalıdır.

Her işi bilen, her işi yapan, bilgi deposu ve ayaklı kütüphane olmak yerine; bilgi kaynaklarını öğreten yönlendiren, değerlendirme alışkanlığı kazandıran bir kişidir, öğretmen.

Necip Fazıl Kısakürek vapurla Karaköy’e geçerken yanına biri yaklaşıp: Üstat, diye sormuş. Peygamberlere ne diye gerek duyuldu, biz kendimiz yolumuzu bulabilirdik. Necip Fazıl, okuduğu kitaptan başını kaldırmadan: Ne diye vapura bindin ki, cevabını vermiş. Yüzerek geçsene karşıya. Öğretmenler kılavuzdur. İşini ve yolunu bilen kılavuzla yolculuk mutlaka iyi sona erer.

Alemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz (s.a.s),  Medine’ye hicretinin ardından ilk iş olarak bir mescit inşa ettirdi. Mescid-i Nebevî adıyla bildiğimiz bu mescidin hemen bitişiğinde kimsesiz fakir sahâbîlerin barınması için bir de gölgelik yaptırdı. Suffe adı verilen bu gölgelikte kalanlar, vakitlerinin büyük kısmını Resûlullah (s.a.s) ile birlikte geçirip ondan İslâm’ı öğreniyorlardı.

Bir gün Peygamber Efendimiz mescide girdiğinde ashabının iki ayrı halka halinde oturduğunu gördü. Bu halkaların birinde Kur’ân okunuyor ve dua ediliyordu. Diğerinde ise ilim öğrenen ve öğretenler vardı. Sevgi ve rahmet dolu bakışlarla bir müddet onları izleyen Peygamberimiz, “Her biri hayır üzeredir. Şunlar Kur’an okuyorlar ve Allah’a dua ediyorlar. Allah dilerse onların istediklerini verir, dilerse vermez. Bunlar ise ilim öğreniyor ve öğretiyorlar. Ben de muallim olarak gönderildim” buyurdu ve ilimle meşgul olanların yanına oturdu.

Sevgili meslektaşlarım;

Zor fakat şerefli bir mesleğin mensuplarıyız. Bunun için mesleğinizle kadar gurur duysanız azdır. İnsanları cehaletin karanlığından bilimin aydınlığına çıkaran, bakan gözleri gören gözler haline getiren, genç beyinlere bilgi, sevgi ve dostluk tohumları ekerek mutlu yarınları hazırlayan sizlersiniz. Bu kutlu mücadelede karşınıza akıl almaz engeller çıkabilir. Ama hiç bir engel aydınlık mutlu yarınlara kararlı adımlarla yürüyüşünüzü asla durduramayacaktır.

Yumuşak suyun sert kayaları sabırla eritip şekillendirdiği gibi, karşılaştığı bütün zorlukları içindeki bitmez tükenmez sevgi, sabır ve aşkla çözen; bütün sorunlarını kapının önünde bırakarak sınıfına sadece öğretmenliği ile giren; öğretmenliği idealist duygular içinde bir hayat tarzı olarak benimseyen ve kendi vicdan muhakemesinde yargılanıp haklı çıkmaktan başka hiç bir beklentisi olmayan siz saygıdeğer öğretmenlerimiz her türlü takdirin üzerindedir.

Şüphesiz insanlığın yararını gözeten bütün meslekler kutsaldır. Fakat bu meslekler içinde öğretmenlik mesleğinin ayrı bir yeri ve önemi vardır. Hiçbir meslek yoktur ki kaynağını öğretmenlikten almasın. Hiçbir meslek sahibi yoktur ki bir öğretmenin öğrencisi olmasın. Çünkü öğretmenlik mesleği diğer bütün meslekleri doğuran ana bir meslektir.

Odacılıktan Cumhurbaşkanlığına, işçilikten atom mühendisliğine kadar bütün meslekler bu anadan doğar, gelişir ve şekil alır. Günümüzde kendi çıkarları uğruna Dünya’ya yeniden şekil verme politikası izleyen ve bu cennet vatanımız üzerinde iğrenç oyunlar sergileyen sözde Dünya devletleri ve örgütler; Kanı mürekkep ve silahı kalem olan eğitim ordusunun her zamankinden daha güçlü ve müteyakkız olduğunu asla unutmamalıdırlar.

Her karış toprağı şehit kanları ile sulanmış bu aziz vatanın her köşesinde ay yıldızlı bayrağı gururla dalgalandıran, İstiklal Marşımızı başı dik ve gururla okutan , hayatının en güzel yıllarını bu vatan için cehaletle savaşta harcayan ve gerektiğinde inandığı dava uğruna gözünü bile kırpmadan seve seve şehit olmayı bir şeref bilen kahraman eğitim ordumuzu 24 kasımlara sığdırmak zaten mümkün değildir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bir konuşmasında “İsterdim ki çocuk olayım ve sizin bilgi vermekle ışık saçan çevrenizde bulunayım. Sizden feyiz alayım. Siz beni yetiştiresiniz. O zaman ulusum için daha yararlı olurdum. Ama ne çare ki, artık elde edilemeyecek bir isteğin karşısındayım. Bu isteğin yerine başka bir istekte bulunayım. Bu günün çocuklarını siz yetiştiriniz. Onları ülkeye, ulusa yararlı insanlar yapınız. Bunu sizden istiyorum, bekliyorum” diyerek öğretmenlere zor ve onurlu bir görev vermiştir. Tüm öğretmenlerimiz bu kutsal görevin bilincinde büyük bir onur ve gurur ile görevlerini yapmaktadırlar.

Ben de bu duygular ile yıllarca görev yapmış  bir eğitimci olarak belediye başkanlığı görevim süresince hem sevgili öğrencilerimizin, hem de siz değerli öğretmenlerimizin yanında olmaya çalıştım. Bundan sonra da bunun böyle devam edeceğinden asla şüpheniz olmasın. Bugün de böyle bir etkinlikle asla bir güne sığdıramayacağımız Öğretmenler Günü vesilesi ile sizlerle bir araya gelmek istedik. Hepinize değerli katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Başöğretmen Ulu Önder Atatürk’ü ve ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor; Emekli olan ve halen görevi başındaki bütün öğretmenlerimize sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi.

İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız yaptığı konuşmada öğretmenleri tebrik ederek Kızılcahamam Belediyesi tarafından tertip edilen yemek için Başkanımız Muhittin Güney’e teşekkür etti.

Programda İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş tarafından, Belediye Başkanımız Muhittin Güney’e ve İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız’a plaket takdimi yapıldı.

Konuşmaların ardından Akşam yemeğine geçilerek yemek çıkışında katılımcılara Belediye Başkanımız Muhittin Güney tarafından hazırlatılan Kızılcahamam çam kahvesi hediye edildi.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ