Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

JEOPARK MÜZESİ TEFRİŞAT ÇALIŞMALARINDA SON RÖTUŞLAR
Eklenme : 11.01.2019   -   Okunma : 758

Belediye Başkanımız Muhittin Güney'in ilçemize kazandırdığı Jeopark Müzesi içerisinde Belediye Başkanımızın talimatları ile yapılan yenileme çalışmalarında....

Belediye Başkanımız Muhittin Güney'in ilçemize kazandırdığı Jeopark Müzesi içerisinde Belediye Başkanımızın talimatları ile yapılan yenileme çalışmalarında son rötuşlar.

Yenilenerek açılacak olan Kızılcahamam Belediyesi Jeopark Müzesi doğal ve kültürel mirasımızın korunması ve keşfedilmesi için bambaşka bir deneyim sunacak.

 Yabanabad'ın eşsiz doğal güzelliklerinin oluşum hikayesini keşfetmek için müze tasarımımızda sona gelindi.
Belediyemiz doğal ve kültürel mirasın korunması alanında başta çocuklar ve gençler olmak üzere, tüm halkımıza erişmek amacı ile bir süredir Doğal Mirasımızın Korunması programını hayata geçiriyor.

Doğal Mirasımızın Korunması Programı kapsamında:
- Jeoparkların ve bölgenin jeolojik oluşum hikayesinin anlatıldığı, yeni teknolojik sunum ve deneyimlerin yer aldığı müzemizi yeniliyoruz.

 - Jeositlerde doğal park alanları inşa ediyoruz.

- Tematik Doğa Turlarımıza ve Doğa Dostu Çocuklar Eğitim Programlarımıza devam ediyoruz.

 

Hedefimiz bölgemizin jeolojik oluşumlarının izlerini görebildiğimiz dünya doğal miraslarının nadide örneklerini barındıran Jeopark alanlarımızın ziyaretler esnasında zarar görmesini engellemek, ziyaretçilerimizi doğal mirasın korunması konusunda bilinçlendirmek. doğal parkların hazırlanması çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor.


Kızılcahamam ve çevresinden gelen ziyaretçilerimize her gün Türkiye'nin dört bir yanından gelen meraklı doğa dostları ekleniyor.
Hedefimiz yerli ve yabancı ziyaretçilerimizin sayısını artırmak ve TEMATİK DOĞA TURLARI ile rehberli gezilerimizi geliştirmek.

İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyelerinin danışmanlığında yürütülen KIZILCAHAMAM JEOPARK MÜZESİ yenileme çalışmalarımız kapsamında Anadolu'nun Oluşumu, Hikayelerle 25 milyon yılın Paleoflorası ve Paleozoolojisi, Fosil Ağaç Ormanlarının Oluşum Hikayesi, Silis oluşumu, Diyatomitlere Bakış, Volkan Patlamaları ve Büyük Yangınlar, Karagöl'ün Oluşumu gibi ilgi çekici başlıklar, eğlendirirken doğayı ve çevreyi tanımamızı severek korumamızı sağlayacak öğretici sunumlar yer alıyor.

Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Çalışmalarını titizlikle yürüttüğümüz jeopark müzemizin yapım çalışmalarında gelinerek en kısa zamanda halkımızın ve misafirlerimizin hizmetine sunacağız dedi.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ