Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

ANKARA TURİZMİ ALTERNATİF TURİZM ÇALIŞTAYI İLE CANLANACAK
Eklenme : 16.03.2019   -   Okunma : 1242

Ankara İl Kültür Müdürlüğü tararından düzenlenmiş olan Alternatif Turizm Çalıştayı

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney’in izni ve talimatları ile, başkanımızın ev sahipliğinde, Ankara İl Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenmiş olan Alternatif Turizm Çalıştayı Komisyon Üyeleri, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Bilgehan Gülcan öderliğinde Kızılcahamam’da toplandılar.

Başkent Ankara’nın turizm potansiyelini arttırmak maksadı ile Ankara ve ilçeleri ile yapılacak ortak çalışma sonucu ortaya çıkacak alternatif turizm dallarının masaya yatırıldığı Alternatif Turizm Çalıştayı’na Kızılcahamam Belediyesi’ni temsilen Kızılcahamam Belediyesi Turizm Tanıtım Koordinatörü Aliihsan Kayabaşıoğlu da komisyon üyesi olarak katıldı.

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney’in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, Polatlı, Ayaş, Beypazarı, Gölbaşı, Belediyeleri temsilcilerinin yanı sıra turizm acenta temsilcisi, rehberler odası temsilcisi, Anadolu Turizm İşletme derneği temsilcisi, Dağcılık İl temsilcisi, otel işletmecileri ve alanında uzman kişilerin katılımı sağlandı.

Alternatif Turizm Çalıştayı Komisyonu üyeleri, Ankara’nın Trekking rotaları, Kayak Turizmi, Eğitim,  Hava Sporları, Kuş Gözlemciliği ve Jeo Turizm konuları üzerinde çalıştılar.

Alternatif Turizm Çalıştayı Komisyonu Üyeleri, Kızılcahamam Belediyesi tarafından yaptırılan Jeopark Müzesine hayranlıklarını dile getirdiler. Yapılan bu yatırımın Jeoturizmin ilerlemesinde bölgeye sosyal ve ekonomik kalkınmasında ciddi anlamda katkı sağlayacağını dile getirdiler. yapmış olduğu çalışmalar ve ev sahipliğinden dolayı Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney’e teşekkürlerini ilettiler.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ