Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ BAŞKAN YARDIMCISI YILMAZ ÖZBEK OLDU
Eklenme : 13.04.2019   -   Okunma : 2142

Kızılcahamam Belediye Başkan yardımcısı Yılmaz Özbek olarak belirlendi.

Kızılcahamam Belediye Başkan yardımcısı Yılmaz Özbek olarak belirlendi.
2019 yerel seçimleri sonucunda Belediye Başkanlığına seçilen Süleyman Acar’ın Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Özbek olarak belirlendi.
Kızılcahamam Belediyesi yazı işlerinden yazılan Belediye Başkan Yardımcılığı kararı Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Özbek’e sunuldu.
Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Özbek, görevine Pazartesi gününden itibaren başlayacak.
Yılmaz Özbek Kimdir?
Yılmaz Özbek 1960 yılında başağaç köyünde doğdu, ilkokulu köyünde bitirdi.
1977'de Yozgat imam hatip lisesinden mezun oldu.
Kayseri yüksek islam enstitüsünde yüksek öğrenimini sürdürdü.
1983 yılında askerlik görevini tamamlayarak, Elazıg nüfus ve vatandaşlık işleri müdürlüğünde devlet memuriyeti görevine başladı. Elazıg ve Ankara nüfus teşkilatında 3 yıl çalıştıktan sonra iller bankası genel müdürlüğü muhasebe ve mali işle dairesi başkanlığına naklen tayin olup, burada 8 yıl çalıştı.
1994 yılında sayın melih gökçek'in büyükşehir belediye başkanı seçilmesini takiben büyükşehir belediyesinde basın yayın müdürü, halk eğitim müdürü ve 1.5 yıla yakın da eğitim ve kültür daire başkanlığı görevlerini yürüttü.
1997 yılında başbakanlık vakıflar genel müdürlüğünde özel kalem müdürü olarak atandı ve hem genel müdür ve hem de vakıflardan sorumlu devlet bakanına(sayın Ahmet Cemil Tunç) özel kalem müdürü olarak görev yaptı. Hükümetin görevinin bitmesi ile birlikte devlet eski bakanı sayın Ahmet Cemil Tunç'un danışmanı olarak TBBM'de 6 yıl görev yaptı.
2002 genel seçimlerinden sonra Mamak belediye başkan yardımcısı olarak atandı ve 6 ay bu görevi yürüttü. Bu görevi yürütürken 2003 yılında orman bakanı sayın Osman Pepe'nin başdanışmanı olarak naklen atandı ve 2005 yılı mayıs ayına kadar bu görevi yürüttü.
2005 yılı mayıs ayında Kızılcahamamlı hemsehrilerimizin yoğun olarak oturduğu Yenimahallede belediye başkan yardımcısı olarak göreve başladı ve 2007 ocak ayında devlet memuriyetinden emekli olarak ayrıldı. Öğrenciliği esnasında; lisede MTTB eğitim kolu başkanlığı, üniversitede kayseri akıncılar birliği eğitim kolu başkanlığı, memuriyet hayatında binlerce Kızılcahamamlı üniversite öğrencimizin burs aldığı ESYAV vakfımızda genel başkan yardımcılığı görevlerini üstlendi. İller bankasında çalıştığı esnada a.ü. işletme fakültesinde önlisans yaptı. Yine iller bankasında 65 idari ve teknik elemanla katıldığı 16 aylık ingilizce kursunu 3. Olarak bitirdi. TBMM'de milletvekili danışmanı olarak çalıştığı esnada 214 daireli bir kooperatife başkan seçilerek 5 yılda kooperatifi tamamlayıp hak sahiplerine dağıtarak inşaat sektöründe de tecrübe sahibi oldu. Suudi Arabistan Medine şehrinde iş adamı sıfatıyla oturum alarak inşaat işleri yaptı.
Kızılcahamam başağaç köyünde Avrupa standardında modern bir besi çitliği yaparak Kızılcahamam’a güzel bir tesis kazandırdı. Halen günlük ortalama bir ton süt üretimi yaparak Ankara’da satışını sürdürmektedir.
2019 Yerel seçimlerinden AK Parti Belediye Meclis Üyeliğine aday oldu ve Belediye Meclis Üyesi olarak seçildi.
Yılmaz Özbek 10 yıl Türkiye bisiklet federasyonu başkan vekilliği yaptı. Özbek evli ve 3 çocuk babası olup, iyi derecede ingilizce ve arapça bilmektedir.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ