Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

BELEDİYE BAŞKANI SÜLEYMAN ACAR’DAN RAMAZAN AYI MESAJI
Eklenme : 6.05.2019   -   Okunma : 1193

Belediye Başkanı Süleyman Acar, Ramazan Ayı’nın başlaması münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Belediye Başkanı Süleyman Acar, Ramazan Ayı’nın başlaması münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Özünde rahmet, mağfiret ve bereket duygularını barındıran; yardımlaşma, kaynaşma, dayanışma, paylaşma gibi insani erdemlerin zirveye çıktığı; kardeşlik, birlik ve beraberliğin pekiştiği, faziletlerle dolu olan bir Ramazan ayına daha ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız.

İnsanlığın kararan ufkunu aydınlatan İlahi Kitabımız Kur’an-ı Kerim bu ayda inmeye başlamıştır. İslam’ın beş temel esası olan oruç bu aya tahsis edilmiştir. Bu ayda tutacağımız oruçlarla sabrı ve nefsimize hakim olmayı öğrenip, aç ve yoksulların halini daha iyi anlamış olacağız. Bu ayda verecek olduğumuz zekat, fitre ve sadakalarla, kuracağımız iftar sofralarıyla buruk gönülleri sevindirip, dostlukları kuvvetlendirip, insani değerleri hakim kılmanın azmi ve gayreti içerisinde olacağız.

Ramazan ayı Kur’an ayıdır, oruç ayıdır, teravih ayıdır, mukabele ayıdır, zikir ayıdır, zekat, fitre ve sadaka ayıdır. Ramazan ayı evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennemden kurtuluş ayıdır. Ramazan ayı cennet kapılarının ardına kadar açıldığı, cehennem kapılarının kapandığı ve şeytanların zincire vurulduğu bir aydır. Ramazan ayı Kadir gecesini içinde saklayan bir aydır. Ramazan ayı ümmetin ayıdır. Ramazan ayı on bir ayın sultanıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle bu yılki Ramazan ayı boyunca yapacak olduğumuz tüm ibadetlerin Yüce Rabbimiz tarafından kabul edilmesini, bu ayın başta Manisalı hemşerilerimiz olmak üzere, ülkemize ve İslam Alemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum dedi.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ