Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

BAKAN MURAT KURUM, BELEDİYE PERSONELİ İLE İFTAR YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ
Eklenme : 22.05.2019   -   Okunma : 1244

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, Kızılcahamam Belediyesi çalışanları için iftar yemeği verdi.

Kızılcahamam Belediyesi tarafından organize edilen iftar yemeğine katılmak için ilçemize gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Kızılcahamam Belediyesi personeli ile iftarda bir araya geldi.

Kızılcahamam Yakuttaş Düğün Salonu’nda verilen iftar yemeğine Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız , AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Barun, Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Özbek, Belediye Meclis Üyeleri Ali İhsan Çalıkıranoğlu, Tunay Tamer, Mustafa Erol, Adem Emin Atakul,Dursun Barun, Uğur Uğurlu, Erdoğan Yıldırım, Murat Can, Kemal Çakır, ilçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay, Belediyemiz çalışanları ve aileleri katıldı.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar,  yaptığı selamlama konuşmasında davetimize icabet eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a katılımlarından dolayı teşekkür ederek belediye çalışanları ile bir arada iftar yapmanın mutluluğu içerisinde olduğunu belirtti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı konuşmada katılımcıları selamlayarak ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diledi. Kurum, ana ocağı olan Kızılcahamam’a yapılacak projeleri sıralandırarak, Kızılcahamam Millet Bahçesi içerisinde millet kıraathanesi kazandıracağız, Ankara, Cengiz Topel, Kazımkarabekir ve Soğuksu Caddeleri üzerinde sokak sağlıklaştırması projesi, Karşıyaka Mahallesi 1. Etap Kentsel Dönüşümü yapım işi, Fizik Tedavi Hastanesi ve Belediyemize ait Termal tesislerimizde yenileme çalışmaları yapılarak köylerimizde bulunan eski okullarımız Millet Konaklarına dönüştürme çalışmaları yapılacak, Türkiye’nin en büyük çevre hareketi başlattık; Sıfır Atık Projesi. Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde sürdürülen ve bütün kamu kurum ve kuruluşlarında önem verdiğimiz bu projede Kızılcahamamızı pilot bölge ilan ederek Belediyemiz tarafından bir birim oluşturulup bu projeyi Kızılcahamam’dan hayata geçirerek 2023 hedeflerimizde Kızılcahamam’a inşallah çöp kamyonu girmeyecek şekilde uygulamayı yürüteceğiz dedi.

İftar yemeğinde Kızılcahamam Aşağı Merkez Camii Müezzini Mehmet Metin tarafından Kur’an-ı Kerim Tilaveti okunarak hep birlikte iftar yapıldı. Yemeğin ardından İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay tarafından yemek duası yapılarak protokol üyeleri, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile birlikte salonda bulunanlara afiyet olsun diyerek programdan ayrıldılar.

 

 

 

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ