Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

İlçemiz TRT Gündeminde...
Eklenme : 28.06.2019   -   Okunma : 2324

Trt 2 (Trt kültür) kanalı, Geleneğin kalp atışı program yapımcısı Gülenay Pınarbaşı Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar’ı makamında ziyaret etti.

Gülenay Pınarbaşı  9 yıl önce yazmış olduğu Anadolu’nun Ermiş Kadınları, Anadolu’ya Adını Veren Kadınlar isimli kitabında Kızılcahamam Taşlıca köyünden bahsetmişti. Pınarbaşı'nın TRT'de yaptığı "Geleneğin Kalp Atışı" programının 13. bölümü de Kızılcahamam’da çekildi.

Başkan Acar, ziyaretlerinden dolayı  TRT 2 ekibine teşekkür ederek, çekilen bu programın İlçemizin tanıtımına katkı sağlayacağını ifade etti.

Ziyaretin ardından Trt 2 (Trt Kültür) kanalı, ilçemizin önemli turizm ziyaret bölgelerinden Taşlıca köyünde tanıtıcı program çekimleri yaptı.

"Geleneğin Kalp Atışı" program yapımcısı Gülenay Pınarbaşı  ve yetkililere emekli öğretmen Muzaffer Eker rehberlik etti.

Taşlıca köyü jeositleri ve diğer ziyaret yerlerinin jeolojik, tarihî ve halk bilimi açısından ele alındığı program, bir kaç hafta içinde yayına girecek.

Bilindiği gibi Taşlıca köyümüz tarihi, jeolojik ve halk bilimi yönünden çok önemli bir yere sahip.

Emekli Öğretmen Muzaffer Eker'in; Ayran Taşı, Gelin Kaya, Kırmızı Ebe ve Oruç Gazi türbeleri ile Kaplumbağa Kardeşler jeositlerinin halk bilimi,  jeolojik ve tarihi önem ve özellikleri konusunda katkı sağladığı program, halktan kişilerin görüşleri ile de zengin bir içerikte görünüyor.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ