Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

Saraçoğlu ve Akçapınar'dan Başkan Acar’a Ziyaret
Eklenme : 28.06.2019   -   Okunma : 1778

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı aynı zamanda Sağlık ve Gıda Politikalar Kurul Üyesi Sn. Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar’ı makamında ziyaret ederek Kızılcahamam’da tarım ve hayvancılık üzerine bir dizi yerinde incelemelerde ve karşılıklı istişarelerde bulundu.

Sn. Saraçoğlu " Kızılcahamam'ın köylerinin ülkemizin kalkınmasında katkıda bulunabilecek ve ülkemize katma değer kazandıracak projeler arasında yeterli yapıya sahip olduğunu" ifade etti.

Prof. Dr.  Sn. İbrahim Adnan Saraçoğlu, Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Zootekni Bölüm Profesörü Prof. Halil Akçapınar ve yanındaki heyet ile birlikte Kızılcahamam'a bağlı Çeltikçi ziyareti esnasında, günümüzde artık ekilmeyen ancak önceleri ilçeye adını dahi veren ata tohumu "sarı çeltik" tohumları da yeniden toprakla buluşturulmak üzere "Ata tohumları" projesi kapsamına Sn. SARAÇOĞLU sayesinde dahil edildi. Ata tohumları kapsamında yerel mayaların da önemli bir başlık olduğu bu konu içinde yine Kızılcahamam’da bulunan yerel mayaların önemli genetik kaynağımız olduğu da görüşülen konular arasındaydı.

 İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ