Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

Başkan Acar, İlçemize Gelen Dağ Komandolarını Soğuksu Milli Parkında Ziyaret Etti
Eklenme : 13.07.2019   -   Okunma : 757

Başkan  Acar, İlçemize Gelen Dağ Komandolarını Soğuksu Milli Parkında Ziyaret Etti

Askerlik görevini 1994-1998 yılları arasında Hakkâri Dağ ve Komando Tugayı’nda Komando olarak görev yapan silah arkadaşları Kızılcahamam’da Kampta buluştu.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, İlçemize gelen 1994-1998 yıllarında Hakkari Dağ Komando Tuğayı  5. Bölük’te görev yapan, terhis olmuş  sivil vatandaşları İlçemiz Soğuksu Milli Parkı’nda ziyaret etti.

Hakkari’ de sınır içi ve sınır dışında bir çok operasyonlara katılan ve vatanımızın bağımsızlığı ve bütünlüğünü terör örgütlerine karşı savunmak için göğsünü siper eden ve bu görevleri icra ederken de birçok arkadaşları şehit düşmüş ve birçok arkadaşları da gazi olmuştur.

İlçemiz Polis Memuru Mustafa Güzeloğlu  ve Mehmet Yüce tarafından düzenlenen etkinliğe 1995-1998 yıllarında Hakkari Dağ Komando Tugayı 5. Bölük’te görev yapan ,terhis olmuş 50 sivil Arkadaş  Kızılcahamam’da buluşup , 21 yıl sonra 95 ve 98 yılları Hakkari Dağ Komando Tugayı 5. Dağ Komando Bölüğü’nde  görev yapmış, terhis olmuş silah arkadaşlarımız ile Kızılcahamam’da 1 günlük  çadır kampı yapıp hasret giderdiler.

Asker arkadaşları ve komutanlarının katıldığı ve her yıl geleneksel hale getirdikleri ve bu yıl 4.’ sünü düzenledikleri Dağ Komandoları Buluşuyor/4 etkinliğinde Kızılcahamam’da buluşup, birbiri ile hasret giderdikten sonra, Kızılcahamam şehitliğini ziyaret edip, şehit olan arkadaşları andıkları ve yıllar sonra aynı ses tonu ile istiklal marşı ve Komando Andı' nı okudukları, güzel sohbet ile anıların tazelendiği, semaverde çayların demlendiği 1 günlük çadır kampı yaptıkları ve ertesi günde Kızılcahamam Termal ’de kaplıca keyfiyle güzel bir gün geçirdiler.

İlçemize gelen misafirleri Soğuksu Milli Parkı’nda  ağırlayan Belediye Başkanı Süleyman Acar, 1994-1998 yıllarında Hakkari Dağ Komando Tugayı 5. Bölük’te görev yapan terhis olmuş arkadaşlara İlçemize hoş geldiniz dedi.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ