Yükleniyor...
Şifa Kaynağı, Doğa ve Termal Cenneti Yeşil Kızılcahamam

Kızılcahamam TÜRKİYE İkincisi oldu
Eklenme : 24.07.2019   -   Okunma : 2287

Termal ve Doğa Cenneti Kızılcahamam

Ankara’nın Kızılcahamam İlçesinde bulunan Soğuksu Milli Parkı, özellikle hafta sonları ziyaretçilerinin yoğun ilgisini çekiyor. Yakın olması sebebiyle Başkentlilerin ve çevre illerden gelenlerin akın ettiği Kızılcahamam'da; termal, dağ turizmi ve doğa turları için ideal mekanlar da bulunuyor.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar yaptığı açıklamada; "Başkent Ankara’nın 80 km kuzeyinde olan ilçemiz, ziyaretçilerimizin yoğun ilgisini çekiyor. Özellikle de hafta sonları ilçemizi gezmek ve mangal yakmak adına gelen misafirlerimiz hafta sonunu keyifli bir şekilde geçirme fırsatı buluyorlar.

Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı, 2 milyon 125 bin 552 ziyaretçiyle TÜRKİYE’de ikinci sırada yer aldı.

Anadolu Ajans Muhabirinin Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünden (DKMP) edindiği bilgiye göre, Türkiye'de Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı, 2 milyon 125 bin 552 ziyaretçiyle ikinci sırada yer aldı" dedi.

Başkan Acar, ayrıca Sağlık (Termal) Turizmi alanında şifa deposu Kızılcahamam'ın  termal özelliği zengin olan bir ilçe olduğunu belirterek kaplıca suyunun romatizma hastalıklar, böbrek ve idrar yolu hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları ve kemik eklem rahatsızlıklarına şifa verdiği tespit edildiğini belirtti.İLANLAR
E-BELEDİYE
MAHALLELERİMİZ
FAALİYET RAPORLARI
ARAMIZDAN AYRILANLAR
NİNO ANAOKULU
KIZILCAHAMAM BELEDİYESİ 100. YIL EĞİTİMCİ NURAY YEŞİL MÜZESİ
HOCALI ANIT PARK MÜZE
TESİSLERİMİZ